Medyk Konin pewnie wygrał na początek Ligi Mistrzyń

2015-08-11 21:58

Medyk Konin świetnie rozpoczął turniej eliminacyjny Ligi Mistrzyń, którego jest gospodarzem. Zespół Romana Jaszczaka w pierwszym meczu pewnie wygrał z walijskim Cardiff Met Ladies AFC. Fantastyczne spotkanie zaliczyła Aleksandra Sikora, która już w pierwszej połowie skompletowała hattricka.

Medyk Konin od początku pokazywał kto we wtorek będzie rządził na stadionie mistrzyń Polski. Najlepszy polski zespół od pierwszych minut rozpoczął huraganowe ataki na bramkę Sary Moreiry. Wystarczyło osiem minut, by Portugalka skapitulowała po raz pierwszy. Wynik otwarła Aleksandra Sikora. Najlepsza na boisku piłkarka "Medyczek" w pierwszej połowie dorzuciła jeszcze dwa trafienia i po czterdziestu pięciu minutach spotkanie było w zasadzie rozstrzygnięte na korzyść zespołu Romana Jaszczaka.

Medyk Konin wygrał na początek Ligi Mistrzyń

W drugiej połowie obraz gry nie uległ żadnej zmianie. Wciąż stroną zdecydowanie przeważającą był Medyk, ale koninianki nie forsowały już specjalnie tempa, pamiętając, że czekają je jeszcze dwa arcyważne spotkania na turnieju eliminacyjnym Ligi Mistrzyń w Koninie i Kleczewie. Mimo to, gospodynie strzeliły jeszcze dwa gole, autorstwa Pauliny Dudek i znowu Sikory.

W kolejnych meczach Medyk czeka znacznie trudniejsze zadanie. W czwartek mistrzynie Polski zmierzą się z irlandzkim Wexford, a w niedzielę z teoretycznie najtrudniejszym rywalem - Gintrą z Litwy. We wtorek dość niespodziewanie Wyspiarki wygrały z zespołem naszych wschodnich sąsiadów 1:0.

Medyk Konin - Cardiff Met Ladies AFC 5:0 (3:0)
Bramki: Sikora 8, 13, 45, 90, Dudek 49

Medyk: Anna Szymańska – Radoslava Slavcheva, Nikoleta Nikolic, Natalia Chudzik, Maria Ficzay – Katarzyna Daleszczyk (46. Natalia Pakulska), Patrycja Balcerzak, Dagmara Grad, Aleksandra Sikora – Anna Gawrońska (46. Paulina Dudek), Agata Tarczyńska (68. Jelena Sturanovic)

Cardiff: Sara Moreira – Eleanor Sargent, Anne-Laure Davy (46. Erin Murray), Chloe Tucker (57. Rebecca Mathias), Sophie Scherschel (38. Abigail Fever), Stephanie Turner, Hannah Billingham, Robyn Pinder, Chloe O' Connor, Emilly Allen, Ellis Parsons