SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Michał Kucharczyk: Co bym nie zrobił dla Legii będę krytykowany. Przyzwyczaiłem się już [WIDEO]

Michał Kucharczyk: Co bym nie zrobił dla Legii będę krytykowany. Przyzwyczaiłem się już [WIDEO]

24.08.2016, godz. 13:11
Legia Warszawa
Legia Warszawa foto: EAST NEWS

Michał Kucharczyk pięknym golem przypieczętował awans Legii Warszawa do Ligi Mistrzów! W 90. minucie rewanżowego meczu z Dundalk FC ustalił wynik spotkania na 1:1, a dwumeczu na 3:1 dla mistrza Polski. Skrzydłowy stołecznego zespołu w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do tego sukcesu, a także poruszył temat nieustannej krytyki skierowanej w jego stronę.

Źródło: Super Express TV

Michał Kucharczyk, choć był czołową postacią Legii w walce o Lidze Mistrzów, nie chce robić z siebie bohatera. - Nie ukrywam, że kiedy strzeliłem gola, to wszystkim nam spadł ciężar z piersi. Mecz był bardzo nerwowy. Szybko straciliśmy bramkę, potem czerwona kartka dla Adama Hlouska. To chyba na nas podziałało, bo zaczęliśmy w końcu grać w piłkę. Wreszcie dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. Wypluliśmy dzisiaj płuca grając w dziesięciu, i udało nam się to zwieńczyć golem na wagę historycznego awansu. To nie Kucharczyk strzelił Dundalk, ale cała Legia. Wszyscy na to zapracowaliśmy! Dziś jest się z czego cieszyć! A od jutra skupiamy się już wyłącznie na lidze, bo za dużo punktów straciliśmy na początku sezonu. - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Chwilę później nie mógł powstrzymać radości i wielkich emocji. Ze łzami w oczach docenił sukces Legii. - To były długie minuty, ale nam szybko upłynęły w głowach i nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z sukcesu. Wreszcie po 20 latach ten awans jest nasz! Jestem wzruszony. Tak jak na olimpiadzie płakali, tak my też możemy. Wszyscy jesteśmy ludźmi - podkreślał skrzydłowy, który nawiązał również do swojej słynnej wypowiedzi i dowcipnie odpowiedział. - Umiem żartować i bym powiedział, że fatalny jest w Lidze Mistrzów, ale jest w niej Legia! - mówił na antenie Canal+ na gorąco po meczu. Następnie podczas spotkania z przedstawicielami mediów w mix-zonie wypowiedział się również na temat swojej osoby. - Ja byłem krytykowany, jestem i pewnie będę. Niezależnie od tego, czego bym nie zrobił dla tego klubu. Przyzwyczaiłem się… Nie chcę oczerniać ludzi, ale są tacy, którzy nic nie osiągnęli, a uważają się za znawców. Nie wiem, czy w historii Legii była drużyna, której udało się zdobyć tyle pucharów, rozegrać tyle meczów w Europie, co nam przez ostatnie sześć, siedem lat - dodał Kucharczyk.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: