SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Młoda Legia nie pęka przed gwiazdami w Lidze Mistrzów

Młoda Legia nie pęka przed gwiazdami w Lidze Mistrzów

02.11.2016, godz. 07:20
Legia Warszawa, Liga Młodzieżowa UEFA
foto: CYFRA SPORT

Piłkarze Legii Warszawa, którzy zbierają baty w Champions League, mogą brać przykład z młodych zawodników tego klubu. Ci w Młodzieżowej Lidze Mistrzów zremisowali ze Sportingiem Lizbona (2:2) i pechowo, po samobójczym golu, po wyrównanej walce przegrali z Realem Madryt (2:3). Kilku zawodników z drużyny do lat 19 już niebawem może rządzić w pierwszym zespole stołecznego klubu. Dziś zagrają rewanż z nadziejami "Królewskich".

- W ostatnim roku chłopcy zanotowali ogromny postęp. Przede wszystkim w sferze mentalnej. Z drużynami ze światowego topu grają bez najmniejszych kompleksów, pokazują, na jak wiele ich stać. Nawet w przegranym pierwszym meczu z Borussią Dortmund (0:2) nasi piłkarze mieli tyle okazji, że  mogli nawet wygrać. Patrząc na to, jak sobie radzą, jestem spokojny, że jeszcze w tej edycji Youth Champions League będziemy się cieszyć ze zwycięstw naszej drużyny - uważa Jacek Mazurek, dyrektor ds. wyszkolenia Akademii Legii, który większość zawodników młodzieżowej ekipy zna od trampkarza.

Do piłkarskiej szkółki Realu Madryt trafiają za wielkie pieniądze najzdolniejsi chłopcy z całego świata. Sprowadzony za 5 mln euro Urugwajczyk Sergio Diaz jest wart więcej niż cała drużyna Młodej Legii. - Na boisku te różnice się zacierały. Zdecydowanie lepiej od Diaza zaprezentował się Sandro Kulenović (17 l.). Napastnik uznawany za jeden z największych talentów w Chorwacji trafił latem do Legii z Dynama Zagrzeb za zaledwie 200 tysięcy euro. Strzelił po golu Sportingowi i Realowi i odważnie puka do kadry pierwszego zespołu mistrzów Polski.

- Jest silny, szybki, piłka go szuka. Zgadzam się z opiniami, że poruszaniem się w polu karnym przypomina świetnego przed laty Stanko Svitlicę - twierdzi Mazurek, który podkreśla, że już dziś z pierwszą drużyną Legii trenują inny bohater meczu z Realem - bramkarz Radosław Majecki, i obrońca Mateusz Hołownia, reprezentanci Polski do lat 19.

- A w kolejce czekają następni. Inny defensor Mateusz Bondarenko, pomocnik Miłosz Szczepański, Konrad Michalak, Adrian Małachowski, Bartek Urbański czy Mateusz Żyro - uważa dyrektor Mazurek.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: