SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Neapol zakochany w Arkadiuszu Miliku! [ZDJĘCIA]

Neapol zakochany w Arkadiuszu Miliku! [ZDJĘCIA]

15.09.2016, godz. 02:00
Arkadiusz Milik, Napoli, Liga Mistrzów
Arkadiusz Milik cieszy się ze zdobycia drugiego gola w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów 2016/17 Dynamo Kijów - Napoli 1-2 foto:

Arkadiusz Milik (22 l.) bardzo szybko rozkochał w sobie kibiców Napoli i zdobył uznanie włoskiej prasy. Polak dał popis w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów (2:1), strzelając oba gole dla Włochów, dzięki czemu wylądował na czołówkach środowych dzienników sportowych w Italii.

"La Gazzetta dello Sport" pisze, że "il bomber polacco" (polski bombowiec) z powodzeniem robi wszystko, aby kibice Napoli zapomnieli o Gonzalo Higuainie. "Milik zaciera ręce, a Napoli razem z nim. Polak bardzo szybko pokazał, że jest wart wydanych na niego 32 milionów euro. Prezes Napoli miał nosa, podnosząc ofertę za Polaka z 20 mln do ostatecznej kwoty" - przypomina włoski dziennikarz.

W innych tytułach z Italii przewijają się też określenia "złota głowa", odnoszące się do tego, że oba gole w Kijowie Polak strzelił właśnie w ten sposób.

Kamień z serca spadł pewnie też samemu Milikowi. Świetny początek, czyli 4 gole w pierwszych 4 meczach dla Napoli, sprawi, że wychowanek Rozwoju nabierze jeszcze większej pewności siebie i kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Włoscy fani podkreślają też, że Polak szybko zaczyna się spłacać również pod względem finansowym. Dzięki jego skuteczności w Kijowie Napoli nie tylko zgarnęło 3 punkty, ale też 1,5 miliona euro, wypłacane przez UEFA za wygraną w fazie grupowej.

A szansa na kolejne gole Milika już w sobotni wieczór, gdy w meczu Serie A Napoli podejmie Bolognę.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: