SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Nie wierzył w Barcelonę w meczu z PSG. Za karę musiał zjeść... szczura [WIDEO]

Nie wierzył w Barcelonę w meczu z PSG. Za karę musiał zjeść... szczura [WIDEO]

26.07.2017, godz. 15:29
FC Barcelona - PSG
foto: EAST NEWS

Dwumecz FC Barcelona - PSG w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów przejdzie do historii. Po pierwszym spotkaniu, w którym Katalończycy przegrali 0:4, nikt w nich nie wierzył. M.in. także burmistrz francuskiego miasta Mont-de-Marsan, który zawarł nietypowy zakład. Stwierdził bowiem, że jeśli Hiszpanie zdołają awansować dalej, on... zje szczura.

Ten dwumecz przejdzie do historii futbolu. Po pierwszym meczu PSG już witało się z gąską. Wynik 4:0 dawał im bezpieczną przewagę przed rewanżem. Co prawda na Camp Nou w pewnym momencie przegrywali już 0:3, ale wtedy gola strzelił Edinson Cavani i wydawało się, że tym samym zamknął rywalizację. Nic bardziej mylnego. Barcelona w ostatnich minutach meczu zdobyła trzy bramki, w tym jedną w ostatniej akcji spotkania, i ostatecznie awansowała do kolejnej rundy.

Ten mecz z wielką uwagą śledził Charles Dayot, burmistrz francuskiego miasta Mont-de-Marsan, który był niezwykle pewny umiejętności paryżan. Po pierwszym meczu zupełnie nie wierzył, że "Barcę" stać na odrobienie tak wielkich strat. W związku z czym zdecydował się na dość nietypowy zakład. Zapowiedział bowiem, że jeśli to Katalończycy awansują dalej, on zje szczura! I po golu Sergiego Roberto na 6:1 w rewanżowym spotkaniu na Camp Nou z pewnością nie był pocieszony.

Ale pokazał, że jest słownym człowiekiem. Podczas festiwalu Fetes de la Madeleine zasiadł za stołem przystrojonym koszulkami Barcelony oraz PSG i wypełnił zakład! Po wszystkim stwierdził, że szczur był świetnie przyrządzony i smakiem przypominał królika. Jednocześnie przyznał, że już nigdy więcej nie będzie się zakładał. Czyli najwyraźniej potrawa wcale nie była tak smaczna, jak mówił...


Le maire de Mont-de-Marsan mange un rat..... przez journalsudouest

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: