SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Niespodziewany pomysł UEFA. Finał Ligi Mistrzów w... Nowym Jorku?

Niespodziewany pomysł UEFA. Finał Ligi Mistrzów w... Nowym Jorku?

10.08.2017, godz. 11:26
Liga Mistrzów, Puchar Ligi Mistrzów
foto: EAST NEWS

Liga Mistrzów to najbardziej elitarne klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie, a finały tej imprezy - co dość oczywiste - rozgrywane są na największych i najpiękniejszych stadionach Starego Kontynentu. Podobno jednak UEFA zamierza to zmienić. Hiszpańskie media donoszą, że finał Champions League w 2020 roku może zostać rozegrany... w Nowym Jorku!

Wembley w Londynie, Old Trafford w Manchesterze, San Siro w Mediolanie czy Camp Nou w Barcelonie - w ostatnich latach finały Ligi Mistrzów gościły na największych i najpiękniejszych stadionach Starego Kontynentu. Bo z racji tego, że Champions League to rozgrywki europejskie oczywistym się wydaje, że mecze o trofeum także odbywają się w Europie. Ale najwyraźniej z innego założenia wychodzi UEFA.

Hiszpański dziennik "Marca" przekazał sensacyjne informacje, jakoby Uniaa Europejskich Związków Piłkarskich miała już wkrótce rozpocząć ekspansję na inne kontynenty. A w ramach takiej działalności już wkrótce finał imprezy może się odbyć na przykład... w Ameryce Północnej. A konkretnie w Nowym Jorku! Według działaczy właśnie to miasto wydaje się być najlepiej przygotowane do organizacji tego typu przedsięwzięcia.

Ale finał Ligi Mistrzów poza Europą to na razie melodia przyszłości. W przyszłym roku najlepsze drużyny Champions League zmierzą się na stadionie olimpijskim w Kijowie, a rok później w Baku lub Madrycie na nowym obiekcie Atletico Madryt - Wanda Metropolitano. Ale już w 2020 roku mecz o trofeum możliwy jest we wspomnianym Nowym Jorku, co może być zapowiedzią prawdziwej rewolucji. Niewykluczone bowiem, że w poszukiwaniu kolejnych zysków finansowych i marketingowych UEFA zechce zorganizować kolejne finały na jeszcze innych kontynentach.

Ranking FIFA: Polska piątą drużyną świata!

Roman Abramowicz rozwodzi się z piękną Darią Żukową [GALERIA]

Cristiano Ronaldo na treningu wsadził Marcelo palec w...?!

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: