SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Islamista stoi za zamachem w Dortmundzie? Policja zatrzymała podejrzanego

Islamista stoi za zamachem w Dortmundzie? Policja zatrzymała podejrzanego

12.04.2017, godz. 16:02
Autokar Borussii
foto: Twitter

Niemiecka policja ujęła podejrzanego o przeprowadzenie wczorajszego zamachu w Dortmundzie. Mężczyzna należy do islamskiej mniejszości zamieszkującej kraj naszego zachodniego sąsiada. W jego mieszkaniu znaleziono materiały, które mogą świadczyć o jego powiązaniu z islamskimi organizacjami. Służby nie wykluczają, że nad bombami pracowało więcej sprawców.

We wtorek na drodze przejazdu autokaru Borussii Dortmund podłożono trzy bomby, które zdetonowano, kiedy pojazd zbliżył się do miejsca, w którym zostały zainstalowane ładunki. Każda bomba była wypełniano metalowymi gwoździami, a zasięg każdej z nich określa się na sto metrów.

Na miejscu zbrodni znaleziono pismo, które częściowo przypomina te, które towarzyszyły na przykład zamachowi w Berlinie. Treść rozpoczyna się od słów: „W imię Allaha” i zawiera frazę, w której stwierdza, że niemieccy sportowcy i prominenci znajdują się na „liście śmierci” państwa islamskiego. Śledczy mają jednak wątpliwości, czy list ma związek z ISIS? Brakuje w nim ważnych elementów, które charakteryzowały wcześniej terrorystów. Nie ma między innymi symbolu państwa islamskiego. Stąd podejrzenia, że dokument stworzono bez porozumienia z ISIS.

Policja przeszukała dziś mieszkania dwóch podejrzanych o udział we wczorajszym zamachu. Jednego z nich ujęto i aktualnie przebywa w areszcie. W mieszkaniach znaleziono liczne dowody, które sugerują, że mężczyźni są aktywnymi członkami ugrupowań islamistycznych.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: