SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów O oprawie kibiców Legii z okazji Powstania Warszawskiego mówi cały świat! [ZDJĘCIA]

O oprawie kibiców Legii z okazji Powstania Warszawskiego mówi cały świat! [ZDJĘCIA]

03.08.2017, godz. 07:55
Legia Warszawa, kibice, Legia kibice
Kibice Legii uświetnili mecz z Astaną piękną oprawą foto:

W środę Legia Warszawa wygrała z FK Astana 1:0 w meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na wyjeździe stołeczny zespół przegrał jednak 1:3 i pożegnał się z marzeniami o awansie do fazy grupowej elitarnych rozgrywek. Wynik spotkania nie poruszył jednak piłkarskiego świata. Zrobili to kibice. Fani Legii przed meczem zaprezentowali oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie, o której piszą media na całym globie!

Kibice Legii Warszawa przyzwyczaili już do barwnych opraw. Choć ich pupile nie zawsze kończą mecze z podniesionymi głowami, jak choćby w środę gdy zwycięstwo 1:0 z Astaną i tak nie dało im awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, to fani nie spuszczają z tonu. W przeszłości UEFA wielokrotnie karała klub z Łazienkowskiej za oprawy kibiców. Wspierający Legię często odpalali race czy prezentowali transparenty godzące we władze europejskiej piłki. Jeśli jednak po środowym meczu warszawian UEFA po raz kolejny nałoży na klub sankcje, to wywoła ogromny skandal. Oprawa kibiców Legii spotkała się bowiem z pozytywnym odbiorem na całym świecie!


(Fot. Super Express)

Co takiego przedstawili fani mistrzów Polski? Z racji tego, że spotkanie odbywało się zaledwie dzień po 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, kibice postanowili uczcić pamięć poległych rodaków i dać światu małą lekcję historii. Na transparencie wywieszonym na "Żylecie" napisano: "Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy osób. Tysiące z nich było dziećmi". Obecna była także ilustracja, przedstawiająca niemieckiego żołnierza w mundurze z czasów II Wojny Światowej, przykładającego lufę pistoletu do głowy małego chłopca. O tej poruszającej oprawie napisano między innymi w Brazylii!

To nie koniec. Obrazki z Łazienkowskiej obiegły również inne kraje. Brytyjski "Daily Record" opisał choreografię w dość długim tekście, przedstawiającym także Powstanie Warszawskie. Czołówki włoskich portali również zostały zdominowane przez zdjęcia oprawy legionistów - calciomercato.com i "Corriere dello Sport". "Sports Illustrated" w swojej relacji zwrócił uwagę z kolei na fakt, że Polacy czekali na pomoc ze strony Związku Radzieckiego, ale żołnierze Armii Czerwonej tylko patrzyli na ich krwawe poświęcenie. Z kolei niemiecki serwis "Sport1" uniknął użycia słowa "Niemcy" w swoim opisie, zastępując je równie pasującym "naziści".

Jacek Magiera po meczu Legia - Astana: Zagraliśmy dobrze

Więcej o oprawie kibiców Legii przeczytasz tutaj

Grał w Legii, został zakonnikiem. Teraz zapowiada apokalipsę

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: