SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów i Liga Europy od 2018 roku w Polsacie!

Liga Mistrzów i Liga Europy od 2018 roku w Polsacie!

27.06.2017, godz. 07:43
Liga Mistrzów
Liga Mistrzów foto: internet

To już pewne! Polsat oficjalnie ogłosił, że wygrał wielką wojnę o prawa telewizyjne z elitarnych europejskich rozgrywek piłkarskich. Zarówno Liga Mistrzów, jak i Liga Europy od sierpnia 2018 roku transmitowana będzie na antenach tej stacji. Nabyła ona prawa dystrybucyjne dla wszystkich kanałów. Oznacza to, że oprócz telewizji Polsat spotkania pokaże także w Internecie czy na urządzeniach mobilnych.

Grupa Polsat prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy nabyła od sierpnia przyszłego roku. Umowa obowiązywać będzie przez trzy lata, więc do roku 2021. Władze stacji zapowiadają, że kibice obejrzą ponad 1000 spotkań elitarnych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie. Na sezon 2018/19 UEFA zapowiedziała już wiele nowości i usprawnień, które mają ułatwić fanom percepcję spotkań. Polsat pokaże więc mecze z wykorzystanie nowych rozwiązań oraz technologii.

Liga Mistrzów: Legia Warszawa w TVP!

Umowa ucieszyła władze stacji. - Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy prawa do tak doskonałego produktu, jakim jest Liga Mistrzów i Liga Europy. Transmitując w ostatnich latach eliminacje do mistrzostw Europy 2016, udane dla Polski Euro oraz eliminacje mistrzostw świata 2018 obserwujemy rosnącą popularność transmisji z rozgrywek piłkarskich. To utwierdziło nas w przekonaniu, że inwestowanie w piłkę nożną na najwyższym poziomie jest właściwym kierunkiem działania - podkreślił Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat, cytowany przez polsatsport.pl.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: