SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Piękny gest piłkarzy Legii. Oddadzą część premii najbardziej potrzebującym

Piękny gest piłkarzy Legii. Oddadzą część premii najbardziej potrzebującym

23.12.2016, godz. 17:20
Jakub Rzeźniczak, Liga Mistrzów, Legia, Real Madryt
Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak (25) , Miroslav Radović i Radosław Cierzniak cieszą się po wygranym meczu Legia Warszawa - Sporting Clube de Portugal 1-0 foto: Tomasz Radzik/Super Express

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, w którym niezwykle ważne są wzajemne wsparcie i pomoc tym najbardziej potrzebującym. Pokazali to piłkarze Legii Warszawa, którzy postanowili przekazać część swoich premii za udział i wyniki w Lidze Mistrzów na rzecz Fundacji Legii. Piękny gest!

Fundacja Legii została powołana przez klub w połowie 2015 roku i od tamtej pory rozwija się bardzo prężnie. Organizuje wiele akcji, które mają na celu niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym i ich rodzinom. Bez odpowiedniego wsparcia finansowego ta działalność jest jednak ograniczona, ale ten problem postanowili choć częściowo rozwiązać piłkarze Legii Warszawa.

Przekażą oni bowiem 1 procent swoich premii za awans do Ligi Mistrzów oraz rezultaty w fazie grupowej na rzecz Fundacji. Nie wiemy dokładnie, o jakich kwotach mowa, ale dzięki udziałowi w Champions League klub zainkasował łącznie blisko 18 mln euro (ok 80 mln złotych), z czego 20 procent (ponad 3,5 mln euro) miało trafić do piłkarzy. Niezależnie od wysokości wsparcia gest zawodników stołecznej drużyny i tak trzeba docenić.

- Warto jest pomagać. My jako drużyna postanowiliśmy przekazać Fundacji Legii Warszawa część swoich premii uzyskanych za awans do Ligi Mistrzów UEFA oraz rezultaty uzyskane w fazie grupowej - powiedział kapitan Legii Jakub Rzeźniczak.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: