SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Piłkarz CSKA Moskwa brał kokainę i strzelał gole. Teraz odpocznie od futbolu

Piłkarz CSKA Moskwa brał kokainę i strzelał gole. Teraz odpocznie od futbolu

18.11.2016, godz. 17:49
Roman Eremenko, CSKA Moskwa
foto: EAST NEWS

Roman Eremenko dla chwili przyjemności zaprzepaścił wszystko, na co pracował przez lata. Zawodnik CSKA Moskwa i lider reprezentacji Finlandii był ostatnio w świetnej formie, ale przez najbliższe dwa lata nie kopnie piłki. Wszystko przez to, że przed jednym z meczów Ligi Mistrzów zażywał kokainę, za co został zdyskwalifikowany.

Gdy Roman Eremenko 14 września trafiał do siatki Bayeru Leverkusen w Lidze Mistrzów nawet nie przypuszczał jak gorzki smak będzie miał ten gol. Niedługo po zakończeniu spotkania przebadano próbkę pobraną podczas kontroli antydopingowej piłkarza CSKA Moskwa. Na początku października do mediów przeciekły informacji o rzekomym pozytywnym wyniku testu. Eremenko został zawieszony na miesiąc, ale nikt nie podał powodów takiej decyzji, więc domysły dwoiły się i troiły. Dopiero teraz potwierdziły się najgorsze dla zawodnika informacje.

Kontrola antydopingowa wykazała, że Fin zażywał kokainę. Narkotyk ten jest zakazaną substancją i od dawna traktowany jako doping. UEFA w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Eremenko został zawieszony na dwa lata. Od tej decyzji sportowiec może odwołać się do Sportowego Sądu Arbitrażowego. Jeśli to zrobi, to istnieje duża szansa, że kara zostanie zmniejszona. W przeszłości zdyskwalifikowano między innymi Youcefa Belaila na cztery lata, a po apelacji jego przymusowa absencja została skrócona do dwudziestu czterech miesięcy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: