SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Piszczek i Glik żartują z losowania. "Przynajmniej jeden Polak będzie w półfinale"

Piszczek i Glik żartują z losowania. "Przynajmniej jeden Polak będzie w półfinale"

17.03.2017, godz. 14:00
Glik i Piszczek
Glik i Piszczek foto: EAST NEWS

Borussia Dortmund o półfinał Ligi Mistrzów powalczy z AS Monaco, które sensacyjnie wyeliminowało Manchester City. W niemieckiej drużynie na co dzień występuje Łukasz Piszczek, a we francuskim księstwie gra Kamil Glik. Polscy reprezentanci stoczą bratobójczy pojedynek, a do najlepszej czwórki awansuje tylko jeden z nich. Obu piłkarzy- losowanie rozbawiło, czemu wyraz dał post Glika na Facebooku.

 

W 1/8 finału Borussia pewnie pokonała w dwumeczu Benfikę 4:1. Nieco więcej szczęścia miała ekipa Monaco, która w ćwierćfinale znalazła się dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe. Drużyna Kamila Glika zaimponowała jednak piłkarskiej Europie i eksperci wymieniają ją jako czarnego konia rozgrywek.

11 kwietnia naprzeciwko siebie staną dwaj reprezentanci Polski. Żółtą koszulkę założy Łukasz Piszczek, a czerwoną Kamil Glik. Tego drugiego bardzo rozbawiło losowanie i zapytał na Facebooku swojego przyszłego rywala o wrażenia. „Piszczu” trafnie zauważył, że dzięki takiemu zestawieniu mamy pewność, że w półfinale Ligi Mistrzów zobaczymy co najmniej jednego Polaka.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: