SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Płakał po klęsce z Borussią, dostał zaproszenie na mecz ze Sportingiem. Piękny gest Legii

Płakał po klęsce z Borussią, dostał zaproszenie na mecz ze Sportingiem. Piękny gest Legii

28.09.2016, godz. 16:50
Legia Warszawa, kibice
foto: Super Express

Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund był traumatyczny dla wielu kibiców Legii Warszawa, ale szczególnie przeżył go pewien młody fan, którego zapłakaną twarz uchwycił na zdjęciu jeden z fotografów. Dwa tygodnie później chłopiec wraz z tatą dostał od klubu zaproszenie na spotkanie przeciwko Sportingowi w Lizbonie!

Legia po 21 latach znów zagrała w Lidze Mistrzów, ale jej kibice nie będą dobrze wspominać powrotu do elity. Mistrzowie Polski dostali od BVB tęgie lanie, a sportowe święto na stadionie przy Łazienkowskiej 3 zamieniło się w stypę. Nie dziwne więc, że poza złością wśród fanów pojawiła się także rozpacz. Przede wszystkim u tych najmłodszych, dla których był to zapewne pierwszy kontakt z piłką na takim poziomie.

Po przegranym 0:6 spotkaniu do sieci trafiło przejmujące zdjęcie pewnego kibica, który mecz oglądał w towarzystwie swojego taty. Chłopiec był zapłakany i zrozpaczony, bo zapewne nie spodziewał się aż takiej klęski. Fotografia na tyle poruszyła szefów Legii, że ci postanowili mu jakoś zrekompensować traumę i zaprosili go na mecz ze Sportingiem w Lizbonie!

Kibice zaczęli jednak nieco wyśmiewać ten pomysł. Stwierdzili, że takich smutnych fanów było więcej, a jeśli Legia chciałaby zapraszać ich wszystkich na każde kolejne spotkanie, to zabrakło by miejsc w samolotach. Inni z kolei szydzili mówiąc, że klub proponując chłopcu oglądanie innych meczów wcale nie zwalczy jego traumy, a jeszcze się ją pogłębi. Takich ładnych gestów w polskiej piłce jest jednak jak na lekarstwo, dlatego naszym zdaniem zachowanie władz mistrzów Polski zdecydowanie zasługuje na uznanie i pochwałę.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: