SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Policja w Finlandii przygotowana jak na wojnę! Czterech kibiców Legii już zatrzymano

Policja w Finlandii przygotowana jak na wojnę! Czterech kibiców Legii już zatrzymano

12.07.2017, godz. 15:09
Legia Warszawa, kibice
foto: EAST NEWS

Już w środę mistrzowie Polski zaczną walkę o Ligę Mistrzów. Na Wyspach Alandzkich odbędzie się mecz IFK Mariehamn - Legia Warszawa. Skandynawska policja jest przygotowana na inwazję polskich kibiców. Wielka mobilizacja sił i nieustanne kontrolę są na porządku dziennym. Funkcjonariusze zatrzymali już czterech fanów ze stolicy Polski, którzy przylecieli dopingować Legię w Finlandii.

Powiedzieć, że kibice Legii Warszawa mają w Europie słabą opinię, to nic nie powiedzieć. Fani mistrzów Polski wielokrotnie dawali upust swojej agresji przy okazji spotkań swojej drużyny w międzynarodowych rozgrywkach. W ostatnich latach we wszystkich miastach, w których pojawiają się legioniści, zwiększone są siły miejscowej policji. Nie inaczej jest przy okazji spotkania drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym fińskie IFK Mariehamn zmierzy się z Legią. Na Wyspy Alandzkie przetransportowano 16 radiowozów. Na nas nie robi to wrażenia, ale w skandynawskim kraju to wydarzenie niemal tak rzadkie jak majowy śnieg w Warszawie.

El. do LM: Mariehamn - Legia Warszawa TRANSMISJA NA ŻYWO w TV i INTERNECIE. STREAM ONLINE LIVE

Mieszkańcy 10-tysięcznego miasteczka mają dzięki temu czuć się bezpieczniej. Policjanci nie spuszczają z oczu Polaków. W nocy z wtorku na środę do Finlandii przybyło już około 60 fanów znad Wisły. Funkcjonariusze przystąpili do działania, ale czterech Polaków stawiało opór. Według dziennika "Nya Aland" błyskawicznie zostali aresztowani i nie wiadomo czy zobaczą mecz swojej ukochanej drużyny. Na razie na ogół jest spokojnie, choć zdecydowano się na zamknięcie kilku ulic, parkingów oraz... szkoły.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: