Mecz Roma - Porto sędziowany przez Szymona Marciniaka

Autor: East News Mecz Roma - Porto sędziowany przez Szymona Marciniaka

Prezydent AS Roma zrzuca winę na Szymona Marciniaka: Był beznadziejny!

2016-08-24 21:30

Polski sędzia Szymon Marciniak jest ostro krytykowany w Rzymie. Zdaniem Włochów to jego postawa zdecydowała, że do Ligi Mistrzów awansowało FC Porto, a nie AS Roma. Prezydent trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Serie A James Pallotta ostro ocenił występ Marciniaka. Wini go za porażkę drużyny!

Szymon Marciniak w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów AS Roma - FC Porto pokazał gospodarzom dwie czerwone kartki. Od razu trzeba zaznaczyć, że miał sto procent racji. W 39. minucie, znany ze swojej brutalności Daniele De Rossi, brutalnie i z pełną premedytacją ostro wszedł w nogi rywala. Nie liczył się w żaden sposób z jego zdrowiem. Na początku drugiej połowy z boiska wyleciał drugi piłkarzy Romy - Emerson. Jego faul był jeszcze gorszy. Na pełnej szybkości trafił w kostkę rywala, co mogło zakończyć się tragicznie! Już nie raz widzieliśmy złamane nogi po takich akcjach.

W skrócie, sędzia Marciniak podjął dwie świetne decyzje, a fakt, że Roma przegrała u siebie z Porto 0:3, nie jest jego winą. Co innego twierdzi jednak rozżalony prezes klubu ze stolicy Włoch. - Sędzie był beznadziejny! Swoimi decyzjami zniszczył ten mecz. Kiedy grasz w dziewiątkę nie możesz oczekiwać cudów. Jestem rozczarowany tym, jak sędziował Marciniak - powiedział James Pallotta, któremu radzimy spokojne obejrzenie powtórek. Gdy to zrobi, na pewno nie będzie miał pretensji do arbitra, a raczej do swoich bezmyślnych piłkarzy.