SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Prezydent AS Roma zrzuca winę na Szymona Marciniaka: Był beznadziejny!

Prezydent AS Roma zrzuca winę na Szymona Marciniaka: Był beznadziejny!

24.08.2016, godz. 19:30
Mecz Roma - Porto sędziowany przez Szymona Marciniaka
Mecz Roma - Porto sędziowany przez Szymona Marciniaka foto: EAST NEWS

Polski sędzia Szymon Marciniak jest ostro krytykowany w Rzymie. Zdaniem Włochów to jego postawa zdecydowała, że do Ligi Mistrzów awansowało FC Porto, a nie AS Roma. Prezydent trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Serie A James Pallotta ostro ocenił występ Marciniaka. Wini go za porażkę drużyny!

Szymon Marciniak w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów AS Roma - FC Porto pokazał gospodarzom dwie czerwone kartki. Od razu trzeba zaznaczyć, że miał sto procent racji. W 39. minucie, znany ze swojej brutalności Daniele De Rossi, brutalnie i z pełną premedytacją ostro wszedł w nogi rywala. Nie liczył się w żaden sposób z jego zdrowiem. Na początku drugiej połowy z boiska wyleciał drugi piłkarzy Romy - Emerson. Jego faul był jeszcze gorszy. Na pełnej szybkości trafił w kostkę rywala, co mogło zakończyć się tragicznie! Już nie raz widzieliśmy złamane nogi po takich akcjach.

W skrócie, sędzia Marciniak podjął dwie świetne decyzje, a fakt, że Roma przegrała u siebie z Porto 0:3, nie jest jego winą. Co innego twierdzi jednak rozżalony prezes klubu ze stolicy Włoch. - Sędzie był beznadziejny! Swoimi decyzjami zniszczył ten mecz. Kiedy grasz w dziewiątkę nie możesz oczekiwać cudów. Jestem rozczarowany tym, jak sędziował Marciniak - powiedział James Pallotta, któremu radzimy spokojne obejrzenie powtórek. Gdy to zrobi, na pewno nie będzie miał pretensji do arbitra, a raczej do swoich bezmyślnych piłkarzy.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: