Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Real Madryt ograł Napoli! Cudowne bramki na Santiago Bernabeu

Real Madryt ograł Napoli! Cudowne bramki na Santiago Bernabeu

15.02.2017, godz. 22:54
Real Madryt
Real Madryt foto: EAST NEWS

Koncert Realu Madryt na Santiago Bernabeu! Obrońcy trofeum z impetem rozpoczęli przygodę z wiosenną częścią Ligi Mistrzów. W środę rozjechali Napoli 3:1 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału, przez większą część spotkania udzielając Włochom prawdziwej lekcji futbolu. W spektaklu na Bernabeu udział wzięli Polacy: Piotr Zieliński rozegrał 75 minut, a w ostatnich na murawie pojawił się również Arkadiusz Milik.

Miał być spektakl na Bernabeu. Hit. Wojna. Bitwa o ćwierćfinał. Piękne gole, cudowne asysty, kontry, ataki pozycyjne, pojedynki w środku pola. I chyba nie znalazł się świadek wydarzeń w Madrycie, który mógłby narzekać. Bo w środowy wieczór na boisku obrońców tytułu po prostu działo się dużo. I z jednej, i z drugiej strony, a Napoli, mimo różnicy klas, wciąż nie powiedziało ostatniego słowa i na Półwyspie Apenińskim może sprawić sensację. W skrócie: mecz-ideał.

Zaczęło się tak jak u Hitchcocka. Ograne, przeczytane sto razy, ale tak właśnie było. Real rzucił się na rywali, stworzył kilka znakomitych sytuacji, a Włosi odpowiedzieli jednym kopnięciem. Ale za to jakim! Lorenzo Insigne uciekł defensorom Królewskich, dostrzegł źle ustawionego Keylora Navasa i cudownym rogalem uciszył Bernabeu. A wszystko to w odległości trzydziestu metrów od bramki!

Zapachniało sensacją. Real, obrońca tytułu, już w pierwszych minutach znalazł się pod ścianą. Gracze Zinedine'a Zidane'a mieli jednak aż 80 minut, a jak powiedział kiedyś legendarny Juanito, "półtorej godziny w Madrycie trwa bardzo długo". I faktycznie. Włochom paliwa zabrakło szybko, a Królewscy rozpędzali się z minuty na minutę. Pierwszy odpalił Karim Benzema, rozgrywający bodaj najlepszy mecz w sezonie, jak przystało na "Mr Champions League", który wykorzystał fantazyjną centrę Daniego Carvajala. Fantazyjną, bo Hiszpan pomysł na rozegranie akcji miał inny, ale ostatecznie zdecydował się na dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy. Od niechcenia, jakby bez pomysłu, a jednak trafił "na nos" partnera. Pepe Reine tylko poszybował w górę.

Podobnie jak w drugiej odsłonie po jeszcze piękniejszym - albo jeszcze bardziej szalonym - woleju Casemiro. Brazylijczyk przez ostatnie pół sezonu głównie zdzierał pośladki walcząc o piłkę, a tymczasem właśnie w 1/8 finału Ligi Mistrzów odpalił prawdziwą petardę. I ustalił wynik spotkania, bo wcześniej chirurgiczne cięcie w serca fanów Napoli wykonał również Toni Kroos. W swoim stylu. Lekko, jakby od niechcenia, ale tuż przy samym słupku.

Lepsze wieści dla fanów Napoli? Za dwa tygodnie emocji również nie zabraknie. To raz. Dwa - do gry wrócił Arkadiusz Milik, więc neapolitańczycy wreszcie odzyskają środkowego napastnika. Dries Mertens na Bernabeu zaprezentował się bowiem katastrofalnie. A trzy? W zeszłym sezonie pod naporem machiny Zidane'a padali więksi od nich.

Bo przegrać na Bernabeu to żaden wstyd. Tym bardziej po takim spektaklu.

REAL MADRYT - NAPOLI 3:1 (1:1)

Bramki: Benzema 8, Kroos 49, Casemiro 54 - Insigne 19

Real: Navas - Carvajal, Ramos (71. Pepe), Varane, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modrić - Rodriguez (76. Vazquez), Benzema (82. Morata), Ronaldo

Napoli: Reina; - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Diawara, Zieliński (75. Allan), Hamsik (84. Milik) - Callejon, Mertens, Insigne

90' Koniec! Real wygrywa z Napoli 3:1 i zyskuje solidną zaliczkę przed rewanżem w Neapolu!

85' I znów kontra Realu! Morata do Ronaldo, ten odegrał do Marcelo, Brazylijczyk na pełnej szybkości próbował znaleźć Moratę, ale Hiszpan nie ruszył na długi słupek!

84' Arkadiusz Milik za Marka Hamsika! Polak wreszcie pojawia się na boisku!

83' Kroos krótko z rożnego do Modricia, ten uderza zza pola karnego, ale znów nad bramką!

81' Karim Benzema opuszcza murawę, za niego Alvaro Morata! To był chyba najlepszy mecz Francuza w sezonie!

81' Piłka w siatce Realu, Cajellon pakuje piłkę do bramki Navasa, ale arbiter liniowy psuje humor Hiszpanowi! Spalony!

79' Real szuka czwartego gola. Tyle że dość nietypowo. Niby atakuje, ale strzałów jakby zaczynało brakować. Czekają na trafienie CR7?

75' Piotr Zieliński opuszcza murawę. Za niego Allan. Podsumowanie? Przyzwoity mecz Polaka. Nie spuchł, nie zachwycił. Ot, wystąpił. To też wyczyn na Bernabeu.

73' I kolejna akcja-marzenie Realu. Kroos odnajduje w polu karnym Jamesa, ten uderza obok Reiny, ale Hiszpan jedną ręką zatrzymuje próbę Kolumbijczyka!

70' A teraz Navas ratuje Real! Mertens ucieka defensorom Królewskich, ale Kostarykanin odważnym wyjściem przerywa szarżę Belga!

68' Co za szansa Napoli! To musiało być 3:2! Callejon fenomenalnie uciekł Sergio Ramosowi, odegrał do Driesa Mertensa, ten musiał trafić w światło bramki, ale chociaż minął Keylora Navasa, to nieoczekiwanie przeniósł piłkę nad poprzeczką!

67' I kolejna kombinacja. Marcelo, Modrić, Benzema, wreszcie Casemiro, strzał i tym razem cudu nie ma. Reina nie musiał interweniować.

66' A teraz ponownie Ronaldo! Świetna akcja Benzemy, uwolnienie, zgranie do środka, CR7 był niekryty, mógł się złożyć do strzału, ale Portugalczyk ponownie przenosi piłkę nad poprzeczką!

64' Kolejne uderzenie Marcelo. Znów niecelne.

61' No nie, Ghoulam za lekko, zbyt daleko od bramki...

60' Rzut wolny dla Napoli w niebezpiecznej odległości. Obudzą się właśnie teraz? Lepszego momentu może już nie być.

59' Real wyczuł słabość rywala. Widać, że Królewscy już dzisiaj chcą załatwić sprawę awansu.

57' Napoli szuka sposobu, by odpowiedzieć rywalom. Na razie bez efektów.

Niewiarygodne. Gość pół roku jeździ po murawie, wybija piłkę spod nóg rywali, a tu takie ciasteczko:

55' Wybicie Albiola, za krótkie, prosto na woleja do Casemiro, a ten bez zastanowienia huknął obok Pepe Reiny! Szaleństwo!

54' O RANY, CO SIĘ DZIEJE W MADRYCIE! CASEMIRO, CO ZA BOMBA! 3:1 NA BERNABEU!

53' A teraz z dystansu Marcelo! Mocno, soczyście, ale na bramką Reiny!

52' Cajellon z dystansu! Prosto w nogi defensoró Realu. Źle wygląda dzisiaj hiszpański skrzydłowy. Jakby usztywniło go Santiago Bernabeu i powrót "do domu".

49' 2:1 DLA REALU! SZYBKO POSZŁO! Fenomenalna szarża Cristiano ROnaldo, Portugalczyk zgubił rywala na prawej stronie, odegrał do Toniego Kroosa, a ten w swoim stylu, po ziemii, precyzyjnie, trafił obok Pepe Reiny!

46' Napoli na drugim oddechu. Piłkarze Realu odseparowani od futbolówki.

45' Gramy!

Zaraz wracamy na Santiago Bernabeu. Piłkarze są już w tunelu.

A tak Diego Maradona motywował swoich następców przed pierwszym gwizdkiem. Starczyło powietrza na 10 minut. I jednego gola.

45' Koniec pierwszej połowy! Po znakomitych 45 minutach mamy na Santiago Bernabeu remis 1:1. Ale bądźmy uczciwi: tutaj to Królewscy są bliżsi tego, by rozjechać przeciwników! Wracamy za kwadrans!

44' Czy Real dobije Napoli? Cóż, przed przerwą raczej to już się nie uda.

42' Ależ pudło Benzemy! Ronaldo fenomenalnie uruchomił Francuza, ten musiał tylko minąć Reinę, ale nie trafił w bramkę!

41' Piłkarze obu ekip czekają już chyba na przerwę. Mnożą się niedokładności, mnożą się faule, mnożą się pretensje pod adresem arbitra. Szkoda.

38' Żółta kartka dla Piotrka Zielińskiego. Polak dobrze spotkanie zaczął, ale w końcu przegrał rywalizację z Modriciem i Kroosem. Dość wyraźnie, ale dziwić się trudno. Chorwat i Niemiec dostali wsparcie brazylijskiego czołgu o nazwie "Casemiro".

34' Trochę nam spadło tempo spotkania. Nic dziwnego. Panowie zrobili sobie interwały, to teraz mają okres odpoczynku. Co by tętno wróciło do normy.

32' Hamsik! Pierwsze uderzenie Napoli od akcji Insigne! Słowak uderzył z szesnastki, ale nie trafiłw światło bramki!

30' A teraz Modrić! Kroos krótko rozegrał wolnego do Marcelo, ten wystawił piłkę Chorwatowi, ale Reinę ratuje rykoszet!

29' Gracze Napoli zaczynają się gubić. Real tłamsi Włochów, a ci reagują na kolejne ataki Królewskich coraz bardziej nerwowo.

28' Ależ to była akcja i jakie to było pudło Cristiano Ronaldo! Fenomenalne dwa zagrania Luki Modricia, prostopadłe podanie do CR7, ten wybiegł przed Reinę, uderzył z lewej nogi, ale przestrzelił o dobre kilka metrów!

Gol Benzemy w wersji wizualnej. Carvajal zagrał od niechcenia, Benzema od niechcenia wyskoczył, a Reina mimo to nie dał rady.

22' Pierwszy raport ze spotkania? To nie jest maraton. To sprint, 60 metrów, płotki, przeszkody, co sobie tylko kibice wymyślą. Świetne spotkanie, tak w skrócie.

20' To już 51. trafienie Karima Benzemy w historii jego występów w CL. Lepsi od niego są tylko Ronaldo (95), Messi (93), Raul (71) oraz Ruud van Niestelrooy (56). Tak, to nie pomyłka. Czterech z nich występowało w barwach Realu Madryt.

20' Fenomenalna centra Daniego Carvajala, Cristiano Ronaldo nie doskoczył do podkręconej centry, ale tuż za nim stał Benzema i to on władował futbolówkę do siatki Pepe Reiny!

19' KARIM BENZEMA! ALEŻ NAKRĘCONY JEST FRANCUZ! REAL - NAPOLI 1:1!

I jedno pytanie: co zrobił Keylor Navas? Poszedł się wysikać i nie zdążył wrócić?

13' Trzecia próba Benzemy. Trzecia niecelna. Tym razem po centrze Jamesa Francuz uderza wysoko nad bramką.

12' I znów zerwał się Ronaldo! Portugalczyk uciekł na lewej stronie, zacentrował do Benzemy, a ten ponownie pomylił się o centymetry!

11' Real rozpoczyna atak pozycyjny. Długi, pełen podań w poprzek boiska, ale bez pomysłu i kreatywności.

10' Ależ teraz Królewskim będzie ciężko. Własny stadion, ciężki rewanż i utrata pierwszego gola przed upływem dziesiątej minuty. Jak zareagują obrońcy tytułu?

9' Tu może dojść do prawdziwej sensacji!

8' NIEWIARYGODNE! REAL PRZEGRYWA NA SANTIAGO BERNABEU! Lorenzo Insigne fenomenalnym uderzeniem z 40 metrów pokonuje Keylora Navasa! Ależ fatalny błąd kostarykańskiego golkipera!

8' Bardzo dobrze wszedł w mecz Zieliński. Jest aktywny, łatwo unika rywali, rozgrywa piłki na skrzydła...

6' Znakomite są dzisiaj kontry Realu. Piłka jak po sznurku: od Benzemy, do Marcelo, przez Ronaldo, na powrót do Brazylijczyka, a ten uderza niecelnie. Pięć sekund, cztery podania, pięćdziesiąt metrów i czterech rywali.

4' Tempo ponaddźwiękowe. Teraz kontra Napoli. Zieliński zgrał do Insignie, ten od razu próbował zgrać do Mertensa, ale najszybszy w polu karnym okazał się Keylor Navas.

3' Ronaldo aktywny na lewym skrzydle, Benzema szukający piłek w środku... tego nie było widać już dawno na Bernabeu.

2' Real rzucił się na Napoli. Dosłownie. Piłkarze Królewskich właściwie w komplecie zameldowali się na połowie włoskiego pretendenta.

1' Ależ start Realu! Szarża Ronaldo, zgranie do Benzemy, a ten uderza wprost w ręce Reiny! Cudo!

0' Gramy!

I jeszcze z dziennikarskiego obowiązku: Arkadiusz Milik znowu zaczyna mecz na ławce rezerwowych. Przedłuża nam się ta przerwa polskiego snajpera. I zapewne spory wpływ na to ma forma niesamowitego Driesa Mertensa.

Hymn Ligi Mistrzów! A na Santiago Bernabeu atmosfera wręcz niewiarygodna. To naprawdę dzieje się w Hiszpanii?

I jeszcze przedmeczowa ciekawostka: Cristiano Ronaldo w ostatnich pięciu sezonach strzelał gola w każdym spotkaniu 1/8 finału LM. 10 meczów, 14 goli - to nie jest przypadek. CR7 to w końcu najskuteczniejszy snajper w historii Champions League.

No i pytanie drugie: jak na Bernabeu - tym, na którym Polak tak chciałby kiedyś regularnie grać - zaprezentuje się Piotrek Zieliński? Poprowadzi kolegów do sukcesu czy przegra rywalizację z parą bodaj najlepszych środkowych pomocników ostatnich sezonów: Tonim Kroosem oraz Luką Modriciem?

Z pewnością fanów madryckiego giganta najbardziej niepokoi obecność Karima Benzemy w pierwszej jedenastce. Francuz od początku sezonu wyjątkowo rzadko dawał powody do optymizmu, a dzisiaj to właśnie na nim - oraz oczywiście na Cristiano Ronaldo - spocznie odpowiedzialność za skuteczne wykańczanie akcji Królewskich. Da radę czy szybko na murawie zobaczymy Alvaro Moratę?

I Napoli, z Piotrkiem Zielińskim w pierwszej jedenastce. Ryzykują Włosi, ryzykują...

Najpierw Real, gdzie największą niespodzianką jest brak Lucasa Vazqueza, a obecność Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk będzie miał wzmocnić środek pola Królewskich.

I jeszcze składy!

To może być jeden z najbardziej szalonych meczów tej edycji Ligi Mistrzów. Z jednej strony Real Madryt. Obrońca tytułu. Grający na swoim stadionie. Przed swoimi kibicami. Mający w perspektywie starcie w gorącym Neapolu. A z drugiej Napoli w niesamowitą linią ataku: Mertens-Insignie-Callejon.

Witamy w relacji LIVE z meczu Real Madryt - Napoli! Przed nami prawdziwy spektakl na Santiago Bernabeu!
False 3100 True 1 2017-02-15 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora