Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Real Madryt zagrał dla Legii. Obrońcy tytułu wygrali ze Sportingiem [WTOREK W LIDZE MISTRZÓW]

Real Madryt zagrał dla Legii. Obrońcy tytułu wygrali ze Sportingiem [WTOREK W LIDZE MISTRZÓW]

23.11.2016, godz. 12:53
Liga Mistrzów
Liga Mistrzów foto: internet

Real Madryt zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. "Królewscy" wygrali w Lizbonie ze Sportingiem 2:1, a ten wynik ucieszył Legię Warszawa, która dzięki temu nadal ma szansę na zajęcie 3. miejsca premiującego awansem do 1/16 Ligi Europy. W pozostałych wtorkowych meczach wygrało m.in Monaco z Kamilem Glikiem w sładzie, który zdaniem mediów był jednym z najsłabszych na murawie.

Real do spotkania ze Sportingiem przystępował po zwycięstwie w derbach Madrytu z Atletico 3:0, a wszystkie gole strzelił niezawodny Cristiano Ronaldo. Natomiast w poprzedniej kolejce Champions League podopieczni Zinedine'a Zidane'a sensacyjnie zremisowali z Legią Warszawa 3:3, czym skomplikowali sobie sytuację w tabeli, ponieważ dopiero ostatni mecz z Borussią zadecyduje o 1. miejscu w grupie.

Pojedynek w Lizbonie ze Sportingiem nie był aż tak porywający, jak ten w Dortmundzie pomiędzy Legią a BVB, gdzie padło aż 12 bramek (8:4 dla wicemistrzów Niemiec). Jako pierwsi na prowadzenie wyszli obrońcy tytułu po golu strzelonym przez Raphaela Varane'a. Kiedy w drugiej połowie czerwoną kartkę zobaczył Joao Pereira wydawało się, że "Królewscy" pójdą za ciosem i dobiją rywala. Jednak w 79. minucie Adrien Silva trafił z "jedenastu" metrów i zanosiło się na to, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak Real ruszył do odrabiania strat i na trzy minuty przed końcem Karim Benzema ucieszył zarówno swoich kibiców i Legii, ponieważ ten wynik sprawia, że 7 grudnia na Łazienkowskiej gospodarze zagrają z "Lwami" z Lizbony o 1/16 Ligi Europy.

Swoje spotkanie wygrało również Monaco, które pokonało na własnym stadionie z Tottenham 2:1, a 90 minut rozegrał Kamil Glik. Zdaniem "France Football" Polak był jednym z najsłabszych na murawie, to on przyczynił się do tego, że sędzia podyktował rzut karny. Wygrał również Olympique Lyon 1:0 na wyjeździe z Dinamem Zagrzeb, a na boisku pojawił się Maciej Rybus.