Manchester United - Chelsea Londyn: Różaniec pomógł Diabłom GALERIA

2011-04-13 1:15

Najpierw Javier Hernandez (23 l.) wprowadził Manchester United do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Teraz strzelił gola w rewanżu 1/4 finału z Chelsea Londyn (2:1), który pomógł "Czerwonym Diabłom" awansować do półfinału. Meksykanin o kolejne trafienia modli się na polskim różańcu, który podarował mu Tomasz Kuszczak.

Od kiedy Hernandez otrzymał różaniec od polskiego bramkarza, gra jak z nut. W ogóle w spotkaniu z Chelsea Londyn napastnik z Meksyku dwukrotnie pokonał bramkarza Petra Cecha. Jednak w pierwszej połowie sędzia uznał, że Hernadez był na pozycji spalonej.

Przeczytaj koniecznie: Jerzy Koziński, prezes Zagłębia Lubin: Urban to strzał w dziesiątkę WYWIAD

Od 70. minuty Chelsea grała w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Ramires. Ale niespodziewanie mistrzowie Anglii, za sprawą Didiera Drogby, wyrównali (77. min). Tyle że odpowiedź Manchesteru była natychmiastowa: drugą bramkę zdobył Park Ji-Sung (78. min).

Patrz też: Jesus Navas złamał nogę

Do półfinału awansowała Barcelona, która zwyciężyła w Doniecku z Szachtarem 1:0. Gola mistrzom Ukrainy strzelił Leo Messi. Dla Argentyńczyka było to 48. trafienie w tym sezonie (sumując wszystkie rozgrywki). To jego najlepsze osiągnięcie w karierze.