Antoine Griezmann, Atletico Madryt

Różnica klas w Madrycie. Łaskawe Atletico pokonało Leicester

2017-04-13 0:40

To był mecz dwóch różnych piłkarskich sfer. Atletico mogło rozgrywać piłkę godzinami. Przyspieszało, grając na jeden kontakt. Próbowało środkiem, skrzydłami. Oddało dziesiątki strzałów. Leicester czaił się na swojej połowie, miał problemy z wymianą kilku podań z rzędu i nie wstydził się wybijania piłki na uwolnienie. Hiszpanie zdobyli zaledwie jednego gola i wygrali mecz 1:0. Tylko ich nieskuteczność spowodowała, że do Anglii pojadą z niewielką zaliczką.

To widowisko nie porwało. Głównie poprzez taktykę gości, którzy skupili się na grze obronnej. Skrupulatnie pilnowali swoich stref i przeszkadzali gospodarzom w rozegraniu piłki. To nie zrażało drużyny z Madrytu, która wiedziała, że potrzebuje wiele cierpliwości, by wygrać to spotkanie. Często sprawdzali Kaspera Schmeichela z dystansu, nierzadko decydowali się na dośrodkowania z bocznych stref. Kiedy tylko była okazja przyspieszali. Rozegrali kilka ciekawych ataków, po których ręce same składały się do oklasków.

Jedynego gola gospodarze strzelili w 28. minucie. Piłka w szybkim ataku trafiła do Antoine’a Griezmanna, a ten bez zastanowienia próbował dostać się z nią w pole karne. Kiedy przekraczał jego boczną linię powalił go Marc Albrighton i pan Jonas Eriksson wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Gol Francuza ustalił wynik środowego meczu.  Mimo, że próbowali jeszcze Fernando Torres, Koke, czy Yannick Carrasco Atletico zwyciężyło zaledwie 1:0, a to oznacza, że „Lisy” przed rewanżem zachowały szanse na awans. W Anglii muszą jednak wykazać więcej inicjatywy w ofensywie, jeśli chcą myśleć o półfinale Ligi Mistrzów.

Atletico - Leicester 1:0 (1:0)

Bramki: Antoine Griezmann 28 (k)

Żółte kartki: Marc Albrighton, Yohan Benalouane, Robert Huth

Atletico: Oblak - Juanfran, Godin, Savić, Filipe Luis - Saul Niguez, Gabi, Koke, Carrasco (65. Correa) - Torres (75. Thomas), Griezmann

Leicester: Schmeichel - Simpson, Benalouane, Huth, Fuchas - Mahrez, Drinkwater, Ndidi, Albrighton - Vardy (78. Slimani), Okazaki (46. King)