SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Sędzia meczu Barcelona - PSG nie zostanie ukarany! Dlaczego?

Sędzia meczu Barcelona - PSG nie zostanie ukarany! Dlaczego?

14.03.2017, godz. 08:31
Luis Suarez i sędzia Deniz Aytekin
Luis Suarez i sędzia Deniz Aytekin foto: EAST NEWS

Arbiter Deniz Aytekin, który prowadził mecz Barcelona - PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów, wywołał mnóstwo kontrowersji. Jego niezrozumiałe decyzje miały sprawić, że zostanie odsunięty od sędziowania na dłuższy czas. Hiszpańskie media twierdzą, że nie zostanie ukarany.

Największe pretensje do sędziego były za rzut karny, podyktowany po teatralnym upadku Luisa Suareza. Wielu twierdzi, że gol z tej akcji był kluczowy i to dzięki niemu Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Decyzja o przyznaniu "jedenastki" była nieprawidłowa. Sędzia Aytekin nie dość, że źle ocenił to zdarzenie, to jeszcze popełnił dużo innych błędów.

Za to spotkanie dostał bardzo niskie noty, a UEFA miała go zawiesić. Jak informuje "Przegląd Sportowy", powołując się na kataloński "Sport", europejski związek piłkarski nie zamierza jednak karać arbitra. – Po każdym spotkaniu praca sędziego jest dokładnie analizowana, jednak od oceny do ukarania arbitra jest bardzo daleka droga - piszą hiszpańscy dziennikarze i dodają, że temat meczu Barcelony z PSG jest już zamknięty.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: