SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Serge Aurier nie zagra z Arsenalem. Dostał zakaz wstępu do Anglii!

Serge Aurier nie zagra z Arsenalem. Dostał zakaz wstępu do Anglii!

22.11.2016, godz. 20:58
Serge Aurier, Paris Saint-Germain
foto: EAST NEWS

Paris Saint-Germain w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Arsenalowi będzie musiała sobie radzić bez swojego obrońcy. Serge Aurier nie przyleciał z mistrzami Francji do północnego Londynu, ponieważ brytyjskie władze zabroniły mu wjazdu na terytorium Anglii. - To skandaliczny brak szacunku do klubu - można przeczytać w oświadczeniu PSG.

Obrońca PSG nie został wpuszczony na terytorium Wielkiej Brytanii, ponieważ toczy się przeciwko niemu proces sądowy. Serge Aurier w maju tego roku został oskarżony o napaść na funkcjonariusza policji w jednym z paryskich nocnych klubów i został skazany na dwa miesiące więzienia. Jego adwokat złożył apelację od wyroku i piłkarz pozostaje na wolności w oczekiwaniu na ostateczne rozstrzygnięcie . W październiku co prawda dostał brytyjską wizę, lecz 16 listopada została mu odebrana.

Mistrzowie Francji nie złożyli broni i walczyli o to, aby reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej mógł zagrać przeciwko Arsenalowi, lecz się nie udało. Klub wydał już w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym podkreślił, że Aurier korzysta z przysługującego mu domniemania niewinności. - Ostateczna decyzja brytyjskich władz została nam zakomunikowana we wtorek o 14:00, chociaż klub pracował nad tą sprawą przez ostatnie sześć dni. Paris Saint-Germain takie zachowanie odbiera jako skandaliczny brak szacunku do klubu - można przeczytać.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: