SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Sporting jak Darth Vader, Legia jako Obi-Wan Kenobi. Gwiezdne Wojny w Lidze Mistrzów przy Ł3

Sporting jak Darth Vader, Legia jako Obi-Wan Kenobi. Gwiezdne Wojny w Lidze Mistrzów przy Ł3

06.12.2016, godz. 14:02
Sporting Lizbona - Legia Warszawa, Liga Mistrzów
foto: EAST NEWS

W środowy wieczór Legia Warszawa i Sporting Clube de Portugal zagrają arcyważne spotkanie, którego stawką będzie trzecie miejsce premiowane grą w 1/16 Ligi Europy. Portugalski klub zapowiada to starcie jako pojedynek mrocznego Dartha Vadera z Obi-Wanem Kenobim. Drużyna z Lizbony przedstawia siebie jako Sitha, a podopiecznych Jacka Magiery jako mistrza Jedi. Kto okaże się górą 7 grudnia i będzie cieszył się ze zwycięstwa?

Legia Warszawa zagra ze Sportingiem o życie. Tylko zwycięstwo zagwarantuje podopiecznym Jacka Magiery 3. miejsce w grupie, które będzie oznaczało grę w 1/16 Ligi Europy. Remis oraz porażka oznacza, że w tych rozgrywkach będziemy obserwować zespół z Lizbony. Nic dziwnego, że wywołuje ono spore zainteresowanie kibiców oraz przedstawicieli mediów. Nie próżnują również osoby odpowiedzialne za media społecznościowe, szczególnie te z Portugalii.

Otóż postanowiły odwołać się do klasyki i zapowiadają środowe spotkanie jako pojedynek Dartha Vadera z Obi-Wanem Kenobim, do którego doszło w 4. części sagi Star Wars pt. "Nowa Nadzieja". Wówczas dawni przyjaciele spotkali się ponownie. Sporting przedstawia się jako tego pierwszego, a zespół z Łazienkowskiej jako drugiego. - Czekałem na ciebie, Obi-Wanie - mówi Vader. - W końcu ponownie się spotykamy - rzekł lord Sith do byłego mistrza.  I to właśnie do tych słów nawiązują przedstawiciele social media portugalskiego klubu. - Legio, do zobaczenia wkrótce - brzmi wpis na Twitterze ilustrujący tamtą scenę. Niestety dla kibiców warszawskiej drużyny tamta walka nie skończyła się dobrze, ponieważ Ben Kenobi przegrał z Vaderem. W pierwszym meczu podopieczni Jacka Magiery przegrali 0:2. Taki rezultat na Ł3 spowoduje, że gospodarze pożegnają się z europejskimi pucharami przynajmniej do następnego sezonu.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: