SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Sporting jak Darth Vader, Legia jako Obi-Wan Kenobi. Gwiezdne Wojny w Lidze Mistrzów przy Ł3

Sporting jak Darth Vader, Legia jako Obi-Wan Kenobi. Gwiezdne Wojny w Lidze Mistrzów przy Ł3

06.12.2016, godz. 14:02
Sporting Lizbona - Legia Warszawa, Liga Mistrzów
foto: EAST NEWS

W środowy wieczór Legia Warszawa i Sporting Clube de Portugal zagrają arcyważne spotkanie, którego stawką będzie trzecie miejsce premiowane grą w 1/16 Ligi Europy. Portugalski klub zapowiada to starcie jako pojedynek mrocznego Dartha Vadera z Obi-Wanem Kenobim. Drużyna z Lizbony przedstawia siebie jako Sitha, a podopiecznych Jacka Magiery jako mistrza Jedi. Kto okaże się górą 7 grudnia i będzie cieszył się ze zwycięstwa?

Legia Warszawa zagra ze Sportingiem o życie. Tylko zwycięstwo zagwarantuje podopiecznym Jacka Magiery 3. miejsce w grupie, które będzie oznaczało grę w 1/16 Ligi Europy. Remis oraz porażka oznacza, że w tych rozgrywkach będziemy obserwować zespół z Lizbony. Nic dziwnego, że wywołuje ono spore zainteresowanie kibiców oraz przedstawicieli mediów. Nie próżnują również osoby odpowiedzialne za media społecznościowe, szczególnie te z Portugalii.

Otóż postanowiły odwołać się do klasyki i zapowiadają środowe spotkanie jako pojedynek Dartha Vadera z Obi-Wanem Kenobim, do którego doszło w 4. części sagi Star Wars pt. "Nowa Nadzieja". Wówczas dawni przyjaciele spotkali się ponownie. Sporting przedstawia się jako tego pierwszego, a zespół z Łazienkowskiej jako drugiego. - Czekałem na ciebie, Obi-Wanie - mówi Vader. - W końcu ponownie się spotykamy - rzekł lord Sith do byłego mistrza.  I to właśnie do tych słów nawiązują przedstawiciele social media portugalskiego klubu. - Legio, do zobaczenia wkrótce - brzmi wpis na Twitterze ilustrujący tamtą scenę. Niestety dla kibiców warszawskiej drużyny tamta walka nie skończyła się dobrze, ponieważ Ben Kenobi przegrał z Vaderem. W pierwszym meczu podopieczni Jacka Magiery przegrali 0:2. Taki rezultat na Ł3 spowoduje, że gospodarze pożegnają się z europejskimi pucharami przynajmniej do następnego sezonu.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: