SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Szymon Marciniak: Muszę chronić zdrowie piłkarzy!

Szymon Marciniak: Muszę chronić zdrowie piłkarzy!

26.08.2016, godz. 02:00
Szymon Marciniak
Szymon Marciniak foto: Super Express

W Rzymie wciąż gorąco po przegranym przez AS Roma meczu z FC Porto 0:3 i odpadnięciu z walki o Ligę Mistrzów. Polski arbiter Szymon Marciniak (35 l.) pokazał gospodarzom dwie czerwone kartki, co wzbudziło furię prezesa rzymian. - Był beznadziejny, zepsuł mecz - wypalił James Pallotta.

- Nie jestem od psucia meczu, jestem od tego, aby dbać o zdrowie piłkarzy. Bezpieczeństwo zawodników musi być dla sędziego priorytetem. Podjąłem takie, a nie inne decyzje, ale nie mogę ich szerzej komentować. Każdy, kto się zna na piłce, też może zobaczyć te sytuacje i je ocenić. Rozumiem emocje, ale...

- Marciniak nie chce się rozwodzić nad tematem, jednak wiele wskazuje na to, że amerykański prezes AS Roma zapłaci, i to dosłownie, za swoje słowa. UEFA nie toleruje takich komentarzy, zwłaszcza w sytuacji, gdy przewinienia były tak brutalne.A wbrew temu, co powiedział Pallotta, Marciniakowi mecz w Rzymie może bardzo pomóc, a nie zaszkodzić. "La Gazetta dello Sport" dała Polakowi wysokie noty, w kuluarach też bardzo go chwalono za odważne i słuszne decyzje. Roma w Lidze Mistrzów nie zagra co najmniej przez rok. Marciniak będzie w niej na pewno.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: