SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Szymon Marciniak sędzią środowego hitu Ligi Mistrzów Atletico - Bayern!

Szymon Marciniak sędzią środowego hitu Ligi Mistrzów Atletico - Bayern!

26.09.2016, godz. 11:40
Szymon Marciniak
foto: Eastnews

Szymon Marciniak ma coraz lepszą pozycję wśród europejskich sędziów, a UEFA wyznaczyła go po raz kolejny do sędziowania hitu Ligi Mistrzów. Tym razem arbiter z Płocka będzie rozjemcą zapowiadającego się niezwykle ciekawie starcia Atletico Madryt z Bayernem Monachium.

Po dobrym w wykonaniu Marciniaka Euro 2016 przyszedł czas na kolejny sezon w Lidze Mistrzów. I już od samego początku rozgrywek UEFA pokazuje, że docenia postawę Polaka. Ten bowiem został wyznaczony do sędziowania meczu Atletico Madryt - Bayern Monachium w drugiej kolejce fazy grupowej. Starcie "Los Colchoneros" z mistrzami Niemiec śmiało można nazwać hitem tego etapu rozgrywek, wszak będzie to rewanż za półfinał Champions League sprzed kilku miesięcy.

Marciniak w trwającym sezonie prowadził już jeden mecz Ligi Mistrzów. Było to spotkanie 4. rundy eliminacji pomiędzy Romą a FC Porto, które 3:0 wygrali Portugalczycy i zapewnili sobie awans do fazy grupowej. W poprzednich rozgrywkach Polak był rozjemcą sześciu meczów Champions League - jednego w kwalifikacjach, trzech w fazie grupowej i dwóch w fazie pucharowej. To właśnie on prowadził takie hitowe starcia jak Sevilla - Juventus czy AS Roma - Real Madryt.

Poza Marciniakiem w Madrycie pojawi się też oczywiście jego zespół sędziowski. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, arbitrem technicznym będzie Radosław Siejka, a jako sędziów bramkowych UEFA wyznaczyła Tomasza Musiała i Pawła Raczkowskiego.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: