SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Tak zmieniła się rzeczywistość od awansu Widzewa Łódź do Ligi Mistrzów. Oj działo się!

Tak zmieniła się rzeczywistość od awansu Widzewa Łódź do Ligi Mistrzów. Oj działo się!

23.08.2016, godz. 11:35
Liga Mistrzów
Liga Mistrzów foto: Twitter

20 lat czekamy na awans polskiej drużyny do fazy grupowej Ligi Mistrzów. We wtorkowy wieczór bardzo blisko przełamania tej klątwy jest Legia Warszawa, która wygrała pierwszy mecz 4. rundy play-off z Dundalk FC 2:0. Jednak przez te dwie dekady wydarzyło się bardzo dużo zarówno w polskim futbolu, jak i w normalnym życiu.

- Przed nami najważniejszy mecz dla polskiego futbolu w europejskich pucharach od 20 lat. Potrzebuję graczy w najwyższej formie, mentalnie przygotowanych do rywalizacji. W Dublinie pokazaliśmy odpowiednią determinację, u siebie musimy to powtórzyć. Jeśli tak się stanie, awansujemy, ale nie nakładajmy na drużynę dodatkowej presji, to niepotrzebne - mówi Besnik Hasi. I trudno nie zgodzić się ze szkoleniowcem Legii, która jest o krok od piłkarskiego raju, w którym nie było nas aż dwie dekady. Na drodze stawały takie potęgi jak m.in. Real Madryt czy FC Barcelona. Jednak teraz to właśnie z nimi w fazie grupowej Ligi Mistrzów pod warunkiem, że we wtorkowy wieczór nie wydarzy się katastrofa, może zagrać mistrz Polski.

W związku z prawdopodobnym sukcesem podopiecznych Hasiego przypominamy, co wydarzyło się od ostatniego udziału Widzewa Łódź w najbardziej elitarnych rozgrywkach. A działo się dużo, ponieważ w 1996 roku odbyło się pierwsze losowanie Multilotka, w którym dzisiaj można wygrać grube miliony. Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich Adam Małysz wygrał swój pierwszy konkurs w Pucharze Świata, powstała sieć Era, dzisiaj T-Mobile, a także uruchomiono portal onet.pl. W 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, kadra Jerzego Engela po szesnastu latach awansowała na mistrzostwa świata w Korei i Japonii (2002), zagraliśmy po raz pierwszy na Euro w 2008 roku, a niedawno Robert Lewandowski i spółka byli w ćwierćfinale mistrzostw Europy we Francji, gdzie w rzutach karnych przegraliśmy z Portugalią (3:5). Jeśli jesteśmy przy "Lewym", to strzelił m.in. 4 gole Realowi w Lidze Mistrzów w barwach Borussii Dortmund.

Zmienił się również obiekt Legii, który obecnie może pomieścić ponad 30 tys. kibiców, a w Warszawie wybudowano również Stadion Narodowy. Popularność zdobył również Facebook, Twitter, Snapchat czy Instagram, są już smartfony, bez których ludzie nie mogą normalnie funkcjonować w codziennym życiu. Wymieniać można by dużo, więc mamy nadzieję, że na kolejny awans do Champions League nie będziemy musieli czekać kolejne 20 lat. Aż strach pomyśleć, co nowego by się pojawiło przez ten czas. Na koniec przypominamy, że sport.se.pl przeprowadzi relację NA ŻYWO z meczu Legia - Dundalk!

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: