SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Tragedia w Turynie! Panika po wybuchu petardy. Setki rannych [WIDEO i ZDJĘCIA]

Tragedia w Turynie! Panika po wybuchu petardy. Setki rannych [WIDEO i ZDJĘCIA]

04.06.2017, godz. 10:35
Wybuch paniki w Turynie
foto: EAST NEWS

Jedna petarda. Głupi dowcip. Tylko tyle wystarczyło w sobotni wieczór do wybuchu paniki w Turynie, gdzie fani Juventusu obserwowali popisy swoich piłkarzy w finale Ligi Mistrzów. W tratującym się tłumie rannych zostało prawie 1000 osób. Stan części z nich określany jest jako krytyczny.

Świadkowie nie mają wątpliwości. To miał być dowcip. Petarda, okrzyk "bomba". Tylko tyle wystarczyło. 30 tysięcy kibiców spanikowało. Finał Ligi Mistrzów i mecz Juventusu z Realem Madryt przestał być ważny. Pomni zamachów terrorystycznych na Starym Kontynencie, rzucili się do ucieczki. Słabsi odpadali. Ludzie walczyli o przetrwanie. Setki ludzi nie wytrzymało tempa. Zostali stratowani. Włoskie media podają różne liczby. Od 600 do nawet 1000 osób zostało rannych. Stan części z nich określany jest jako krytyczny. Wśród najciężej rannych jest również dziecko.

Wyrazy współczucia przekazało już polskie MSZ. Nie ma na razie informacji, czy wśród poszkodowanych są również Polacy. W podobnym tonie wypowiedział się również szkoleniowiec Starej Damy Massimiliano Allegri. - Łączymy się w bólu z rannymi - stwierdził.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: