SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów UEFA myśli o zmianach w Lidze Mistrzów. Finał rozgrywek poza Europą?!

UEFA myśli o zmianach w Lidze Mistrzów. Finał rozgrywek poza Europą?!

20.10.2016, godz. 21:17
Aleksander Ceferin, UEFA
foto: EAST NEWS

UEFA myśli cały czas jak uatrakcyjnić rozgrywki Ligi Mistrzów. Niedługo po tym jak powstał pomysł, by utrudnić udział w tej imprezie klubom z przeciętnych lig, pojawiła się idea mająca rozpowszechnić ją również poza Starym Kontynentem. Prezydent federacji przyznał, że rozważana jest możliwość przeniesienia finału poza Europę.

Aleksander Ceferin jest otwarty szczególnie na propozycję jaką złożył Nowy Jork. Amerykańskie miasto niedawno wyraziło chęć organizacji finału Ligi Mistrzów. - To na razie pomysł, ale musimy o tym rozmawiać. Na przykład podróż do Portugalii czy Azerbejdżanu to prawie to samo, co do Nowego Jorku - wyjaśnił sternik UEFA w rozmowie z BBC. Szybko jednak dodał, że z pewnością Stary Kontynent nie ucierpi. - To europejskie rozgrywki - powiedział.

Oprócz tego rozważana jest także zmiana godziny rozpoczynania spotkań. UEFA chce, żeby rozgrywki mogli śledzić spokojnie również fani w Azji czy właśnie za oceanem. Dla nich mecze rozpoczynające się o godzinie 20:45 oznaczają zaburzony rytm dnia. - Z finansowego punktu widzenia start o tej godzinie nie jest idealny. Powinniśmy pomyśleć o innych rynkach, ale jak to zrobić jeszcze nie wiem. Zarówno Chiny jak i Stany Zjednoczone to interesujące kierunki. Nie chodzi tylko o pieniądze, lecz także rozwój futbolu - stwierdził Słoweniec.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: