SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów UEFA ostrzega Legię Warszawa przed meczem z Realem! "Nie ma miejsca na błąd"

UEFA ostrzega Legię Warszawa przed meczem z Realem! "Nie ma miejsca na błąd"

18.10.2016, godz. 10:34
Legia-Borussia, kibice, zadyma
foto: TVP

We wtorkowy wieczór Legia Warszawa zmierzy się na Santiago Bernabeu z Realem Madryt w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów. Jednak więcej niż o samym meczu w stolicy Hiszpanii mówi się o kibicach stołecznego zespołu, którzy mają bardzo złą opinię za swoje wybryki. Mistrzowie Polski dostali właśnie od UEFA ostatnie ostrzeżenie i jeśli ponownie w roli głównej wystąpią fani, to konsekwencje mogą być bardzo surowe.

Spotkanie w stolicy Hiszpanii będzie bardzo ważne dla Legii Warszawa nie tylko na murawie, gdzie piłkarze będą walczyli o pierwsze punkty i gole w tej edycji Ligi Mistrzów. Uwaga ze strony UEFA skupi się przede wszystkim na sympatykach mistrzów Polski. Ci mają bardzo złą opinię ze względu na swoje wybryki, hiszpańska prasa poświęca im bardzo sporo miejsca na swoich łamach. - Strach przed przyjazdem Starucha na Santiago Bernabeu. W stolicy Hiszpanii istnieje ryzyko wandalizmu ze strony pseudokibiców Legii, którzy sieją terror w Polsce. Stosują przemoc wobec wszystkich, którzy nie podzielają ich rasistowskich i homofobicznych ideałów - można przeczytać na łamach "Marki". Przypomina się starcia, do których doszło rok temu podczas wyjazdu w Neapolu, a także niedawna starcia na własnym stadionie, kiedy to grupa zamaskowanych osób chciała przedostać się na sektor zajmowany przez kibiców Borussii Dortmund.

Dodatkowo mecz na Santiago Bernabeu ochraniać będzie aż 1500 funkcjonariuszy, do tego należy doliczyć pracowników "Królewskich" oraz delegacje polskiej policji. To wszystko pokazuje, jak wielka panika panuje przed kibicami Legii. W Madrycie obawiają się, że na trybunach mogą pojawić się race wniesione przez sympatyków stołecznego zespołu. Jeśli doszłoby do jakichkolwiek incydentów we wtorkowy wieczór, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mistrzowie Polski mogą zostać wykluczeni z europejskich pucharów na 1-3 sezony, a regulaminowo ta ścieżka jest "dostępna od ręki". O spokój zaapelował m.in. Seweryn Dmowski, dyrektor Legii ds. mediów i public relations.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: