SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów UEFA postawiła zarzuty Legii Warszawa. Decyzje pod koniec września

UEFA postawiła zarzuty Legii Warszawa. Decyzje pod koniec września

16.09.2016, godz. 13:05
Zadyma podczas meczu Legia-Borussia
foto: Twitter

Legia Warszawa po raz kolejny znalazła się na celowniku UEFA. Europejska Unia Piłkarska postawiła mistrzowi Polski zarzuty związane z organizacją meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Pod koniec września Komisja Dyscyplinarna podejmie decyzję czy stadion przy Łazienkowskiej zostanie zamknięty dla kibiców na mecz z Realem Madryt.

Legia Warszawa, a właściwie jej kibice, naruszyli podczas meczu Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund sześć paragrafów. UEFA sprawą zajmie się 28 września, a podczas posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej omówi wykroczenia z artykułów: 14 (zachowania rasistowskie), 16 (zamieszki na trybunach, użycie pirotechniki, rzucanie przedmiotami i niedostateczna organizacja imprezy) oraz 38 (zablokowane przejścia na stadionie). Szczególnie dotkliwa kara może spotkać mistrza Polski za pierwszy zarzut. Europejska Unia Piłkarska nie ma litości dla zachowań dyskryminujących i nie waha się zamykać stadionów po takowych.

W piątek warszawski klub zwołał specjalny briefing prasowy, na którym głos w sprawie oskarżeń zabrał Seweryn Dmowski, doradca zarządu do spraw komunikacji. Odniósł się on między innymi do zarzutu okrzyków rasistowskich. - W oficjalnym raporcie delegata UEFA nie ma informacji o jakichkolwiek zachowaniach dyskryminacyjnych. To, że zarzut taki znalazł się w piśmie, to kwestia raportu organizacji FARE. My jako klub podtrzymujemy, że to co śpiewali nasi kibice nie ma charakteru dyskryminacyjnego czy rasistowskiego - zaznaczył. Jeśli linia obrony Legii okaże się skuteczna, to najprawdopodobniej skończy się na olbrzymiej karze finansowej. Jeśli jednak UEFA nie przychyli się do wersji naszego przedstawiciela w Lidze Mistrzów, to stadion przy Łazienkowskiej zostanie prawdopodobnie zamknięty na mecz z Realem Madryt.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: