SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów UEFA rozpatruje odwołanie Legii Warszawa. Wiemy, o której godzinie decyzja!

UEFA rozpatruje odwołanie Legii Warszawa. Wiemy, o której godzinie decyzja!

12.10.2016, godz. 12:07
Oprawa na meczu Legia - Borussia
Oprawa na meczu Legia - Borussia foto: EAST NEWS

Środa 12 października może być niezwykle ważnym dniem dla Legii Warszawa. Organ odwoławczy UEFA przedstawi swoją ostateczną decyzję w sprawie odwołania Legii od decyzji o zamknięciu stadionu przy Łazienkowskiej na spotkanie Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Czy są szanse na to, że kibice na żywo zobaczą Cristiano Ronaldo i spółkę? Decyzję poznamy po godz. 14:00.

Legia Warszawa jest dobrej myśli, gdyż zdaniem dyrektora klubu ds. mediów oraz PR Seweryna Dmowskiego, decyzja UEFA częściowo została podjęta w oparciu o nieprawdziwe zdarzenia. Nikt nie neguje tego, że podczas spotkania z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów na stadion Legii wdarła się grupka chuliganów, która odpaliła race i śpiewała obraźliwe piosenki, ale inny zarzut można ponoć łatwo oddalić. Chodzi o starcia kibiców z policją, do których zdaniem Dmowskiego nie doszło. Ten argument pojawił się w piśmie od UEFA, traktującym o nakazie zamknięcia stadionu na mecz z Realem. Czy udowodnienie braku starć służb z fanami na stadionie zwiększa szanse Legii na skuteczne odwołanie?

Trudno powiedzieć, ponieważ nie jest to jedyny zarzut UEFA. Kiedy i o której godzinie poznamy ostateczną decyzję organu odwoławczego europejskiej federacji w sprawie zamknięcia stadionu Legii? Posiedzenie w szwajcarskim Nyonie odbędzie się w środę 12 października, w godzinach popołudniowych. Najpierw wysłannicy warszawskiego klubu będą przedstawiać swoje argumenty, po czym nastąpi dłuższa narada UEFA i 2-3 godziny później ostateczna decyzja. Trzymamy kciuki za to, żeby 2 listopada kibice mogli zasiąść na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: