Wojciech Szczęsny

Autor: East News Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny kontra FC Barcelona! Historia występów Polaka [WIDEO]

2015-11-24 20:52

Wojciech Szczęsny już po raz piąty w karierze zagra przeciwko słynnej Barcelonie. Drugi raz spróbuje zatrzymać Dumę Katalonii jako bramkarz Romy. Sport.se.pl przypomina wszystkie występu naszego bramkarza w meczach z FCB. Mamy dla was też WIDEO.

Pierwszy raz Szczęsny stanął na przeciwko AS Romy w 1/8 finału LM w sezonie 2010/11. Na Emirates bronił jak w transie, a skapitulował tylko po strzale Davida Villi. Rewanż był dla Polaka bardzo pechowy - kontuzja palca spowodowała , że opuścił boisko już po 20. minutach. Za niego wszedł manuel Almunia, a Kanonierzy pożegnali się z rozgrywkami.

Już jako piłkarz Romy, Szczęsny zagrał z Barceloną w towarzyskim Pucharze gampera. Udowodnił, że zasługuje na miano pierwszego bramkarza wicemistrza Włoch, pokonali go tylko Neymar i Messi. Dużo gorzej (choć był remis 1:1) wspomina Szczęsny mecz LM z Barceloną w tym sezonie. Pokonał go Suarez, a w drugiej połowie kopnął w dłoń i kontuzjowany Polak meczu na olimpico nie dokończył.