SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów WYBUCH obok autokaru Borussii Dortmund! Mecz z Monaco przełożony, jest ranny [ZDJĘCIA]

WYBUCH obok autokaru Borussii Dortmund! Mecz z Monaco przełożony, jest ranny [ZDJĘCIA]

12.04.2017, godz. 07:00
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund foto: EAST NEWS

We wtorek mieliśmy być świadkami meczu Borussia Dortmund - AS Monaco. Nie byliśmy. Wszystko przez mrożącą krew w żyłach sytuację - w drodze na stadion obok autobusu BVB wybuchła bomba. Jeden z zawodników został ranny, a ekipa Thomasa Tuchela wróciła do hotelu. Zdecydowano, że mecz zostanie odwołany.

Z Dortmundu wciąż docierają do nas sprzeczne wieści. Na pewno wiadomo, że doszło do eksplozji przy autokarze Borussii, który znajdował się około dziesięć kilometrów od Signal Iduna Park. Pewnym jest także, że rozcięcia ręki doznał Marc Bartra. Filar defensywy BVB trafił do szpitala, a reszta ekipy wróciła do hotelu. Policja bada okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze potwierdzili także, że doszło do trzech eksplozji.

Wciąż nie mamy informacji czy był to zamach terrorystyczny, choć wiele na to wskazuje. Organizatorzy zdecydowali się przełożyć spotkanie. Mecz Borussia Dortmund - AS Monaco zostanie rozegrany w środę 12 kwietnia o godzinie 18:45.

Łukasz Piszczek odpowiedział na sms-a Tomasza Włodarczyka z "Przeglądu Sportowego". Defensor reprezentacji Polski potwierdził informacje o wybuchach i zaznaczył, że jemu samemu nic się nie stało.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: