SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Wzruszający wywiad pomocnika BVB. "Nie mogę zapomnieć tych wszystkich twarzy"

Wzruszający wywiad pomocnika BVB. "Nie mogę zapomnieć tych wszystkich twarzy"

13.04.2017, godz. 12:33
Nuri Sahin, Marco Reus, Borussia Dortmund
foto: EAST NEWS

Nuri Sahin, który znajdował się w klubowym autokarze Borussii podczas ataku terrorystycznego, udzielił po meczu z AS Monaco emocjonalnego wywiadu. Turecki zawodnik opowiedział o tym, co przeżył w chwili zamachu i jakie piętno odcisnęły na nim wtorkowe zdarzenia. – Zrozumiałem jak dużo szczęścia mieliśmy – przyznał Sahin po przegranej w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2:3.

- Na początku nie docierało do mnie, co się stało – opowiadał dzień po zamachu Nuri Sahin, który był na pokładzie autobusu z piłkarzami. – Dopiero kiedy wróciłem do domu, a w progu czekała na mnie żona z synem, zrozumiałem, jak dużo szczęścia mieliśmy – wspominał Turek.

Wywiad, którego udzielił piłkarz szybko obiegł cały świat. Jego słowa powodują gęsią skórkę i pozwalają lepiej zrozumieć, co czuli i czują piłkarze Borussii Dortmund. Przed dwoma dniami stali się żywymi celami terrorystów.

- Nie mogę zapomnieć tych wszystkich twarzy i chyba nigdy to mi się nie uda – powiedział Sahin. - Siedziałem w autokarze obok Marcela Schmelzera i wiem, że już do końca życia będę pamiętał jego spojrzenie. Ciężko w to wszystko uwierzyć – oznajmił reprezentant Turcji.

Pomocnik BVB odniósł się także krytycznie do decyzji UEFA, która nakazała rozegrać mecz niespełna 24 godziny po przerażającym incydencie.

- Wiem, że piłka nożna jest ważna. Kochamy ją, cierpimy dla niej i zarabiamy ogromne pieniądze, dzięki którym prowadzimy uprzywilejowane życie. Ale przede wszystkim jesteśmy ludźmi, a na świecie jest wiele ważniejszych rzeczy niż futbol – stwierdził były zawodnik Realu i Liverpoolu.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: