SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Znamy sędziów finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Szymon Marciniak musi poczekać

Znamy sędziów finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Szymon Marciniak musi poczekać

12.05.2017, godz. 15:41
Felix Brych, Bundesliga
foto: EAST NEWS

UEFA podała nazwiska sędziów, którzy w tym sezonie posędziują najważniejsze mecze w klubowej piłce na Starym Kontynencie. Europejska Unia Piłkarska wyznaczyła dwóch arbitrów do prowadzenia finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Z naszego punktu widzenia żadnego z tych spotkań nie poprowadzi niestety Szymon Marciniak.

Finał tegorocznej Ligi Mistrzów poprowadzi Felix Brych. Niemiec, który pochodzi z Monachium, będzie więc rozjemcą spotkania Realu Madryt z Juventusem Turyn o najważniejsze klubowe trofeum na Starym Kontynencie. W obecnym sezonie poprowadził cztery rywalizacje w ramach Ligi Mistrzów. W swoim cv ma także występ na mistrzostwach Europy 2016 we Francji oraz mistrzostwach świata 2014 w Brazylii.

W decydującym spotkaniu Ligi Europy zagrają ze sobą Manchester United i Ajax Amsterdam. Rozjemcą w tym meczu będzie Damir Skomina ze Słowenii. 40-letni rodak prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina poprowadzi spotkanie, które odbędzie się 24 maja w Szwecji. Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 3 czerwca w Cardiff.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: