SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Łukasz Fabiański wpuścił już 26 goli. Utrzyma pozycję w kadrze?

Łukasz Fabiański wpuścił już 26 goli. Utrzyma pozycję w kadrze?

08.11.2016, godz. 07:17
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański foto: EAST NEWS

Łukasz Fabiański (31 l.) nie ma ostatnio dobrego okresu. W tym sezonie na 14 meczów tylko dwukrotnie zanotował czyste konto, w sumie wpuścił 26 goli (klub i reprezentacja). W reprezentacji Polski wciąż jest jednak numerem jeden. Czy zasłużenie?

W barwach Swansea "Fabian" zagrał we wszystkich 11 ligowych meczach. Wpuścił aż 21 goli (gorsze jest tylko Hull City), ale większa w tym "zasługa" fatalnie dysponowanej obrony "Łabędzi". Zespół zajmuje przedostatnie miejsce w Premier League i już teraz nie ulega wątpliwości, że szczytem marzeń będzie utrzymanie. A Fabiański, choć jest jedną z najjaśniejszych postaci Swansea, raz po raz musi sięgać do siatki po piłkę. W ostatnim meczu z Manchesterem United - aż trzykrotnie (było 3:1 dla "Czerwonych Diabłów"). Dwa gole strzelił mu wychodzący z kryzysu Zlatan Ibrahimović (36 l.), który w szale radości wykonał efektowną figurę karate.

Niewiele lepiej Fabiańskiemu idzie w reprezentacji Polski. W trzech meczach (Kazachstan, Dania i Armenia) został pokonany aż pięciokrotnie.

- Jest to element, nad którym musimy popracować. Na Euro to naprawdę dobrze funkcjonowało, ale teraz już nie. Nie jest to problem natury psychologicznej czy personalnej. Po prostu mocniej musimy się przyłożyć do gry w obronie i nad tym popracować - mówił po fartownie wygranym meczu z Armenią (2:1).

Za swoim podopiecznym murem staje natomiast selekcjoner Adam Nawałka (59 l.).

- Wprawdzie straciliśmy pięć bramek, ale jestem zadowolony z Łukasza Fabiańskiego. Decyzje podejmujemy dopiero na zgrupowaniu i tak będzie również teraz - stwierdził Nawałka.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: