SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Marcin Bułka zostanie bramkarzem Chelsea Londyn? Trenerzy byli nim zachwyceni!

Marcin Bułka zostanie bramkarzem Chelsea Londyn? Trenerzy byli nim zachwyceni!

28.07.2016, godz. 17:36
Stamford Bridge, Chelsea Londyn
foto: EAST NEWS

Marcin Bułka już niedługo może dostarczyć nam sporo radości. Wszystko wskazuje na to, że polski bramkarz w najbliższych dniach podpisze kontrakt z Chelsea Londyn. 16-latek przebywał na testach i zrobił na tyle dobre wrażenie, że trener golkiperów na Stamford Bridge jest nim zachwycony i chce, aby zasilił szeregi "The Blues".

Marcin Bułka jest wychowankiem FC Barcelona Escola Varsovia, a więc akademii prowadzonej w Warszawie na licencji "Dumy Katalonii". Młody bramkarz juz imponuje dobrymi warunkami fizycznymi, a w marcu udał się na testy do zespołu mistrza Hiszpanii. Te wypadły bardzo dobrze, w maju ponownie został na nie zaproszony. Jednak wówczas do gry wkroczyła Chelsea. 16-latek poleciał do Londynu, gdzie zrobił bardzo dobre wrażenie i niedługo ma związać się umową z zespołem budowanym od nowego sezonu przez byłego trenera m.in. Juventusu Turyn i reprezentacji Włoch.

- Trener bramkarzy w sztabie Antonio Conte, Henrique Hilario, prosił mnie o jak najszybsze dopięcie transferu, bo Chelsea chce włączyć Marcina do kadry na tournée po Stanach Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że w klubie ze Stamford Bridge szykują Bułkę do gry w pierwszym zespole. Nasz wychowanek ma wielkie perspektywy gry w klubie, który latem, po zmianie szkoleniowca, jest budowany praktycznie od podstaw. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że pieniądze z transferu w dużej mierze pomogą nam w budowie ośrodka treningowego - powiedział Wiesław Wilczyński, właściciel i prezes akademii FCB Escola Varsovia.

Czy Marcin Bułka pójdzie w ślady Jerzego Dudka, Łukasza Fabiańskiego, Wojciecha Szczęsnego i Artura Boruca i w przyszłości również zawojuje Premier League?

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: