SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Mario Balotelli znów na ustach całego świata! Czy rasizm jest we Francji legalny?

Mario Balotelli znów na ustach całego świata! Czy rasizm jest we Francji legalny?

21.01.2017, godz. 14:30
Mario Balotelli, Nicea
foto: EAST NEWS

Mario Balotelli - ten człowiek nie może po prostu grać i strzelać goli! On musi szokować. Włoski napastnik tym razem naraził się Francuzom. Po remisie jego Nicei z Bastią 1:1 były piłkarz Manchesteru City ostro przejechał się fanach zespołu przeciwnika: - Czy rasizm jest we Francji legalny?

- Czy to normalne, że kibice Bastii wydają odgłosy małpy i komisja dyscyplinarna nic z tym nie robi? Czy rasizm jest legalny we Francji? A może jest legalny tylko w Bastii? - zapytał Balotelli w pomeczowym wywiadzie, zdając sobie sprawę, że wywoła to spore kontrowersje. Odniósł się w ten sposób do zachowania fanów przeciwnika, którzy w trakcie spotkania z sensacyjnym liderem francuskiej ligi bezlitośnie wygwizdali gwiazdora gości. Szybko wypowiedź podłapały tamtejsze media, a z "Balo" uczyniono kolejny raz skandalistę.

Tyle że Włoch na razie udowadnia głównie, że oprócz krzykliwych wypowiedzi, potrafi również grać w piłkę. W Nicei przeżywa obecnie znakomity okres. Tylko w Ligue 1 zdążył do tej pory rozegrać 10 spotkań i zdobyć w nich 8 goli, a jeszcze lepsze występy uniemożliwiły mu drobne kontuzje. Tyle że prawdopodobnie w jego przypadku znowu będzie to tylko dodatek, bo w mediach zamiast o bramkach, ponownie poruszać się będzie temat jego wypowiedzi.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: