SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Michał Listkiewicz: Boże, przywróć im rozum

Michał Listkiewicz: Boże, przywróć im rozum

20.12.2016, godz. 07:31
Michał Listkiewicz
foto: EAST NEWS

Przedświąteczny czas kojarzy się z miłością bliźniego, życzliwością, radosną krzątaniną. Nie dla troglodytów, którzy wdarli się na Wigilię koszykarek warszawskiej Polonii i ich sympatyków. Zdemolowali lokal i samochody, podeptali wigilijne potrawy, rozdeptali brudnymi buciorami opłatek.

W tym czasie policja pilnowała niewyżytych polityków, którzy postanowili zepsuć nam święta burdami sejmowymi. Opozycja wiele zrobiła, by ośmiorniczkami i krabami skompromitować klasę polityczną, a obecna władza nie lepsza, skoro broni prokuratora stanu wojennego jak niepodległości. Zamiast pilnować zwariowanej profesor Pawłowicz, policja powinna zapewnić bezpieczeństwo młodym zawodniczkom Polonii.

Andrzej Strejlau na marszałka Sejmu! Mówi piękną polszczyzną, kocha ludzi, zna się na rzeczy, czyli jest odwrotnością Marka Kuchcińskiego, który dziennikarzy najchętniej wysłałby do Berezy Kartuskiej jak przed wojną Piłsudski opozycyjnych polityków. Najgorsze, że wybór między tym panem a alimenciarzem Kijowskim to jak między dżumą a cholerą. Strejlau kończył dobrą szkołę z samym Zbigniewem Zapasiewiczem, nie jakieś tam słusznie dziś likwidowane gimnazjum. Komentując mecz, używa tysiąca słów, a były piłkarz Tomek, Kaziu czy Wojtek stu. Bandyci, którzy bili wigilijnych gości na Polonii, mówią pewnie monosylabami, jak to u debili.

Franek Smuda czyni cuda. Czasem prawdziwe (Widzew, Wisła), a czasem mniemane (Euro 2012 z reprezentacją Polski). Jakiego Franza zobaczymy teraz w Łęcznej?

Oby przyciągnął na trybuny lubelskiego stadionu więcej kibiców, granie bez widzów to katorga. Najlepiej grać w Niecieczy (80 proc. wypełnienia trybun i zero wulgaryzmów), dokąd na szczęście nie dotarła kibolska zaraza. To chyba jedyny stadion w lidze, gdzie na mecz chodzi się całymi rodzinami, nie ubliża gościom ani sędziom. To symptomatyczne, że kulturalnych ludzi łatwiej dziś spotkać na polskiej wsi niż w metropoliach. Złe twarze i słowa to normalka na warszawskiej ulicy. Może święta przyniosą przełom? Bardzo tego Szanownym Czytelnikom i sobie życzę. Radosnych świąt!

autor:  Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: