SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Michał Listkiewicz: Chochlik żyje

Michał Listkiewicz: Chochlik żyje

06.09.2016, godz. 02:00
Michał Listkiewicz
foto: EAST NEWS

Szkołę trenerów piłkarskich w Białej Podlaskiej kończą kolejne zastępy dobrze wyedukowanych, pełnych zapału fachowców. Ale polskie kluby wolą cudzoziemców. I nie jest to Ancelotti, Wenger czy Mourinho, ale przyjaciele królika, czyli dyrektora sportowego lub agenta.

Najsłynniejszym wychowankiem podlaskiego miasteczka pozostaje wciąż Roman Kłosowski. Wspaniały aktor, dla bałwanów tylko Maliniak z "Czterdziestolatka", dla znawców - odtwórca wielkich ról dramatycznych. Młodzi znają cycate pseudoaktoreczki z wadą wymowy czy celebrytów udających, że tańczą czy gotują. Panna Siwiec zarobiła na dom biustem. Dlaczego nie głową?

Pisze się tylko o sukcesach naszych piłkarskich agentów, o porażkach już nie, choć jest ich znacznie więcej. A szkoda, bo może wtedy młody zawodnik zastanowiłby się przed podpisaniem cyrografu? Ale ławka rezerwowych nie parzy w pupę, pensja leci, agent pilnuje prowizji, interes się kręci.

Sypie się "układ warszawski". Czy oprócz wypasionych działek w centrum ktoś upomni się o zlikwidowane obiekty sportowe dzielnicowych klubów? Rujnacja Skry, Sarmaty, Warszawianki, Orła, Hutnika, Gwardii obciąża sumienie wrednej ekipy HGW równie mocno jak teren w samym centrum.

Śmieszny premier Marcinkiewicz wykrzyczał kiedyś słynne "Yes, yes, yes", z czego śmiejemy się do dziś. Pozazdrościła mu wielka sportowa gazeta, oznajmiając to samo odnośnie do niedoszłego transferu Grosickiego do Anglii. "Yes" szybko zmieniło się w "no", a przy okazji zmartwychwstał złośliwy chochlik drukarski. Na to nieistniejące stworzenie zwalało się kiedyś dziennikarskie gafy. Zawód zecera obumarł, ale chochlik wciąż żyje. I bardzo dobrze, przynajmniej nie jest nudno.

autor:  Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: