SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Michał Listkiewicz: Kuba krzywousty

Michał Listkiewicz: Kuba krzywousty

11.10.2016, godz. 02:00
Michał Listkiewicz
foto: EAST NEWS

Polskie banery uliczne żyją własnym życiem.Po erze Grzegorza Schetyny w zbyt ciasnym garniturku i  nienaturalnie białym uzębieniu nastał czas Kuby Wojewódzkiego z narzeczoną. Oprócz uczucia łączą ich jrzywe usta, co do zakupu towaru zachęca średnio. Co innego Robert Lewandowski, on po meczu z Danią mógłby nawet ocet i musztardę reklamować z powodzeniem.

Inna wiarygodna postać to Czesław Lang. W przeciwieństwie do premierów Marcinkiewicza czy Bieleckiego on coś uratował i odbudował. Tour de Pologne to dziś marka, z której możemy być dumni. Lang jest świetny w sportowym biznesie, ale także romantyczny. Kocha kolarstwo amatorskie, w nim zawodnik myśli i czuje, bo w zawodowym peletonie tylko wykonuje ślepo rozkazy szefa grupy podawane do słuchawki. Gdyby Szurkowski, Deyna, Boniek tylko wykonywali to co nakazał im trener, to nie przeszliby do historii. Pozytywny egozim, intuicja i improwizacja odróżniają wybitnych od przeciętnych.

Do tych pierwszych należa Skaldowie. Od 51 lat graja cudownie, bracia Zielińscy sa jak Stanley Matthews, który pikarska karierę w reprezentacji Anglii zakończyl po pięćdziesiątce. Ostatnio uświetnili 105-lecie małopolskiego futbolu, który istniał jeszcze pod zaborami pozwalając Polakom czuć się Polakami. Podobno kobiety wygrały z PIS jak niedawno ośmiorniczki z PO.W ligowej tabeli jednak to PIS lideruje a team trenera Schetyny gubi punkty. Jeżeli kobiece zwycięstwo ma twarz Hanny Bakuły ( notabene córki działacza PZPN), to współczuję. Zdanie o bękartach i kalekach w obronie prawa do aborcji było na takim  poziomie jak obrazy i książki tej pani. Trzecioligowym. Wolę siódmą ligę w Żabieńcu, gdzie zachęca się kibiców do wsparcia klubu świetnym hasłem " nie narzekaj, pomóż !". Jakże pasuje do otaczającej nas rzeczywistości.
autor:  Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: