SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Michał Listkiewicz: Polo ideolo!

Michał Listkiewicz: Polo ideolo!

10.01.2017, godz. 02:00
Michał Listkiewicz
Michał Listkiewicz foto: CYFRASPORT

Pryszczate korpoludki dworują sobie ostatnio z Apoloniusza Tajnera, Jerzego Engela i Antoniego Piechniczka. Powodem PESEL zdradzający dawne urodzenie, piwny brzuszek i staromodna fryzura. Grabie, na które młodzi gniewni ochoczo następują, właśnie nabiły im guza. Tajner zwany Polo świętuje wiekopomny sukces polskich skoczków, Engel mozolnie odbudowuje to, co co spartolili w Polonii poprzednicy, a Piechniczek mówi mądrze i pięknie, przez to niezrozumiale dla ptasich mózgów z piłkarskich portali.

Siatkarze znów zagrają na Stadionie Narodowym, nie wiedzieć czemu bez przydomka im. Kazimierza Górskiego, co postanowił polski parlament. Dziękuję, drugi raz nie dam się nabrać i mecz obejrzę w telewizji z gwarancją, że zobaczę więcej niż zawodników wielkości główki od szpilki. Po pierwszym secie tamtego meczu z Serbią Dariusz Dziekanowski zaproponował zmianę lokalu na pub z dużym ekranem i miał rację. Każdy powinien grać tam, gdzie mu pisane: aktor w teatrze, śpiewak w operze, piłkarz na stadionie, a siatkarz w hali.

Powrót Jana Urbana na ligowe stadiony bardzo mnie cieszy, bo to trener mądry, sprawiedliwy, pracowity i kulturalny. Wrocław to niełatwe miejsce dla futbolu, miejscy urzędnicy lubią nawet skład ustalać. Czy Urban sprawi, że piękny stadion zapełni się choć w połowie ? Profesor od spraw międzynarodowych podziwia Donalda Tuska za opanowanie języka angielskiego. Himilsbach też próbował, ale zrezygnował, by nie zostać jak ch..... z tym angielskim. Moja 11-letnia wnuczka mówi jak Tusk, profesorze! Zdaniem brytyjskich menedżerów Bartosz Kapustka to jeden z 10 największych niewypałów transferowych roku. Przykre, ale przecież za rok Bartek może się znaleźć wśród największych odkryć. Stać go na to.

autor:  Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: