SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Michał Listkiewicz: Wisienka bez tortu

Michał Listkiewicz: Wisienka bez tortu

29.11.2016, godz. 02:00
Michał Listkiewicz
foto: Super Express

Szefujący Bayernowi Monachium Karl-Heinz Rummenigge uśmiał się nieźle po komentarzu z Warszawy. Dowiedział się, że Legia jest lepsza dziś od Bayernu, skoro strzeliła Borussii 4 gole, a monachijczycy żadnego. Mina mu zrzedła po porażce mistrzów Niemiec w Rostowie

Anonimowi piłkarze z Iranu, Białorusi i paru innych egzotycznych dla Niemców państw ośmieszyli jeden z najbogatszych klubów w Europie. Homo sovieticus wiecznie żywy, skoro gubernator znad Donu dał ludziom wolne od pracy z okazji historycznego sukcesu piłkarzy. Nie kpijmy jednak z rosyjskiego futbolu, w niewielkim Krasnodarze trenuje 8 tysięcy dzieci. Za darmo, gdy kieszenie rodziców puste, głodowe pensje płacone są z poślizgiem. U nas futbolowe akademie drenują rodzicielskie kieszenie bez litości. Zdaniem władz wszelakich uprawianie sportu to kaprys.

Prawicowe media mało miejsca poświęcają sportowi. Szkoda, bo dla śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego był on bardzo ważny, a ważny polityk PiS Ryszard Czarnecki to zagorzały kibic. Mam nadzieję, że medialna marginalizacja nie oznacza politycznej, jak w zamierzchłych czasach, gdy związki sportowe skupiono w jednym gmachu pod partyjnym szyldem.

Wróćmy do naszego jedynaka w piłkarskiej Europie. Szklanka nie jest do połowy pełna, jak twierdzą w Legii. Futbol nie polega na strzelaniu bramek bez znaczenia, ale na wygrywaniu. Tylko pokonanie Sportingu uratuje sezon. Rosyjski średniak z Rostowa udowodnił, że niemożliwe jest możliwe. Co prawda strzelił Bayernowi mniej goli niż Legia Borussii, ale były one zwycięskie. Wisienka na torcie smakuje, pod warunkiem że ciasto pod nią świeże i smaczne.

autor: Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: