SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Miroslav Klose zakończył wspaniałą karierę. Miał grać w Legii, a postawił na...

Miroslav Klose zakończył wspaniałą karierę. Miał grać w Legii, a postawił na...

01.11.2016, godz. 16:50
Miroslav Klose
Miroslav Klose foto: EAST NEWS

Miroslav Klose zakończył karierę! Reprezentant Niemiec urodzony w Polsce zawiesił korki na kołku w wieku 38 lat. Jeszcze tego lata spekulowano, że mistrz świata może trafić do Legii Warszawa, ale Klose postanowił zakończyć przygodę na boisku i rozpocząć nową - na ławce trenerskiej. Co osiągnął jako piłkarz?

Miroslav Klose największe sukcesy święcił z reprezentacją Niemiec. Na każdym wielkim turnieju osiągał z kadrą wspaniałe wyniki: MŚ Korea/Japonia 2002 (2. miejsce), MŚ Niemcy 2006 (3. miejsce), ME Austria/Szwajcaria 2008 (2. miejsce), MŚ RPA 2010 (3. miejsce), ME Polska/Ukraina 2012 (3. miejsce). Zawsze pomagał drużynie znaleźć się na podium, ale w jego dorobku brakowało tego najcenniejszego złota. Wreszcie udało się je zdobyć na mundialu w Brazylii w 2014 roku.

Nie dość, że wygrał upragniony tytuł, to jeszcze ustanowił niesamowity rekord strzelecki - jest najskuteczniejszym napastnikiem w historii mistrzostw świata! W pamiętnym półfinale w Brazylii, w którym Niemcy rozbili gospodarzy aż 7:1, pobił rekord słynnego Ronaldo o jednego gola. Klose na czterech mundialach strzelił ich aż 16. Wyprzedza byłego snajpera reprezentacji Canarinhos o jedno trafienie. Ten wynik nie prędko zostanie pobity.

Najskuteczniejszy piłkarz w historii reprezentacji Niemiec grał także w wielkich klubach, takich jak: Kaiserslautern, Werder Brema, Bayern Monachium oraz Lazio. Niewiele brakowało, a do tej listy moglibyśmy dopisać Legię Warszawa, ale transfer ostatecznie nie doszedł do skutku. Jednak w rozgrywkach klubowych nie wiodło mu się tak dobrze, jak w kadrze. Klose na zawsze zostanie zapamiętany jako legendarny napastnik "Die Mannschaft". Zakończył karierę piłkarską, ale nie przygodę z reprezentacją. Będzie z nią współpracował jako trener po przejściu indywidualnych kursów.

Poniżej możecie obejrzeć wszystkie 16 goli Klose, które zdobył na czterech mundialach:

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: