SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Mistrzostwa świata z udziałem 48 reprezentacji?! Tego chce FIFA

Mistrzostwa świata z udziałem 48 reprezentacji?! Tego chce FIFA

04.10.2016, godz. 08:55
Gianni Infantino
Gianni Infantino gratuluje Legii dubletu foto: EAST NEWS

FIFA już od dłuższego czasu stara się namieszać w formule mistrzostw świata. Wcześniej mówiło się, że mundial zostanie powiększony do 40 reprezentacji. Teraz, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Gianni Infantino zapowiedział, że trwają rozmowy o 48 drużynach na MŚ.

Już powiększenie mistrzostw świata do 40 drużyn budziło spore wątpliwości kibiców, których zdaniem rozgrywki straciłyby na prestiżu. Na mundialu grałoby więcej słabszych drużyn, normalnie będących bez szans na udział w MŚ. Ale to jest właśnie nowy pomysł FIFA. W federacji chcą, aby jak najwięcej drużyn mogło brać udział w tym globalnym wydarzeniu. Gianni Infantino i spółka poszli o krok dalej - chcą nawet 48 reprezentacji! Prezydent FIFA zdradził, że w nowej formule 16 zespołów pożegnałoby się z turniejem już na starcie, we wstępnej rundzie pucharowej. Dalsza część mistrzostw przebiegałaby standardowo, z udziałem 32 drużyn.

- Będziemy dyskutować na ten temat. Szukamy najlepszego rozwiązania. Mamy wiele pomysłów i będziemy się zastanawiać, który z nich jest najlepszy. Ostateczna decyzja zapadnie w 2017 roku - wyjawił Infantino.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: