SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Adam Nawałka: Będzie lepiej. Popracujemy nad błędami

Adam Nawałka: Będzie lepiej. Popracujemy nad błędami

12.10.2016, godz. 14:03
Adam Nawałka, Polska - Armenia, el. MŚ 2018
foto: EAST NEWS

Podopieczni Adama Nawałki długo się męczyli na PGE Narodowym, ale ostatecznie po golu Roberta Lewandowskiego pokonali Armenię 2:1 i zdobyli trzy punkty. Selekcjoner reprezentacji Polski dostrzega mankamenty w swojej drużynie, lecz zapewnia, że zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski, aby w kolejnycy meczach było już lepiej. Jednocześnie podkreślił dobrą dyspozycję kapitana biało-czerwonych w obydwu meczach.

- Robert Lewandowski robi dużą różnicę w naszej grze. Był fantastyczny w obydwu meczach. Jest zawodnikiem, który pracuje dla drużyny i wykonuje fantastyczną pracę. W dzisiejszym meczu moi podopieczni grali do ostatniej minuty, do ostatniego gwizdka. To, że strzeliliśmy gola już w doliczonym czasie gry, to efekt tego, że było odpowiednie nastawienie i wiara do samego końca. To jeden z plusów - powiedział po meczu z Armenią, Adama Nawałka.

Selekcjoner reprezentacji Polski dostrzegł również mankamenty, ale zapewnił, że on i jego sztab wyciągną odpowiednie wnioski, żeby w kolejnych spotkaniach wszystko funkcjonowało. - Cały czas musimy pracować nad naszymi błędami i nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i ruszyć do pracy. Nie będziemy załamywać rąk, tylko zamierzamy pracować. Chcemy, żeby przyszły tego efekty. Byliśmy już w takiej sytuacji, w takiej fazie budowania drużyny. Takie problemy już mieliśmy i doskonale sobie poradziliśmy. Wierzę, że będzie tylko coraz lepiej. To nad czym pracujemy będzie dawało efekty. Dzisiaj w porównaniu do poprzednich meczów popełniliśmy błąd przy straconej bramce. Myślę, że limit błędów już wyczerpaliśmy - dodał.

58-latek zwrócił również uwagę na walkę do ostatnich sekund w wykonaniu swoich podopiecznych, co przyniosło efekt w postaci gola Roberta Lewandowskiego. - Nie mam żadnych zastrzeżeń, jeśli chodzi o pracę moich zawodników. Jest duża koncentracja i skupienie na tym, co robimy. To podstawowa sprawa. Porównując te dwa mecze, to było widać, że brakowało nam zawodników, jakość w tym meczu była inna. To, co nas cechuje, to olbrzymie zaangażowanie do ostatnich minut. Z takim samym zaangażowaniem musimy prezentować się w kolejnych meczach. Musimy grać nie na sto, a na dwieście procent. Wtedy możemy myśleć o korzystnym wyniku - zakończył trener ćwierćfinalistów Euro 2016.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: