SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 "To będzie festiwal przemocy!" Rosyjscy kibole grożą przed MŚ 2018!

"To będzie festiwal przemocy!" Rosyjscy kibole grożą przed MŚ 2018!

17.02.2017, godz. 13:00
Rosyjscy chuligani
Rosyjscy chuligani foto: EAST NEWS

Rosyjscy chuligani znów dają o sobie znać. Fanatycy, którzy źle wsławili się już podczas Euro 2016, znów ostrzegają kibiców z całego świata. Twierdzą, że podczas mundialu w ich kraju cały piłkarski świat ujrzy festiwal przemocy, który kilka miesięcy temu w Marsylii miał dopiero swój początek.

Dokument BBC, mówiący o rosyjskiej armii chuliganów, szokuje. Mężczyzna z kominiarką na twarzy spokojnie zapowiada, że zbliżające się mistrzostwa w Rosji dostarczą sporo rozrywki jego organizacji: - Każdy z nas cieszy się z powodu mundialu w Rosji. Nie trzeba nigdzie jechać, by się rozerwać – powiedział brytyjskiej stacji członek ugrupowania zrzeszającego chuliganów. – Naszym przeciwnikiem są oczywiście Anglicy, którzy uchodzą za pionierów w tym fachu.

Starcia pomiędzy rosyjskimi i angielskimi kibicami obserwowaliśmy już podczas zeszłorocznego turnieju we Francji. Na ulicach Marsylii lała się krew. Teraz Rosjanie zapowiadają, że powtórki można się spodziewać na 100 procent: - Jest pewnym, że zostaną zorganizowane akcje wymierzone w angielskich kibiców – grozi jeden z członków ugrupowania Orel Butchers.

Organizatorzy turnieju zachowują jednak spokój. Sam prezydent FIFA, Gianni Infantino, jest przekonany, że rosyjskie służby porządkowe staną na wysokości zadania i nie dopuszczą do agresji. Szwajcar uważa Rosję za gościnny i przyjacielski kraj, który kocha piłkę nożną.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: