SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Chamskie zachowanie Leo Messiego wobec sędziego. FIFA go ukarze?

Chamskie zachowanie Leo Messiego wobec sędziego. FIFA go ukarze?

28.03.2017, godz. 13:38
Leo Messi wrócił do reprezentacji Argentyny
foto: EAST NEWS

Leo Messi już od dawna nie uchodzi za grzecznego chłopca, a jego porywczy charakter dał o sobie znać po raz kolejny. W meczu eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji Argentyna pokonała u siebie Chile 1:0, ale gwiazdor Barcelony był bardzo niezadowolony z pracy sędziów liniowych, których obraził wulgarnymi słowami! Postępowanie w tej sprawie wszczęła już Komisja Dyscyplinarna FIFA.

W ostatnim meczu eliminacji do MŚ 2018 Leo Messi znów był dla reprezentacji Argentyny piłkarzem kluczowym. To on strzelił decydującą o zwycięstwie bramkę w hitowym starciu z Chile i przybliżył "Albicelestes" do awansu na mundial w Rosji. W tabeli Ameryki Południowej podopieczni Edgardo Bauzy zajmują trzecie miejsce (bezpośrednio awansują cztery drużyny, a kolejna zagra w barażach).

Mimo niezłego występu i ważnego zwycięstwa Messi nie był zadowolony z pracy arbitrów, szczególnie tych liniowych. Kamery telewizji zarejestrowały, że jednego z sędziów asystentów obraził jeszcze w trakcie spotkania, a drugiego już po ostatnim gwizdku. Odmówił podania mu ręki, a następnie w wulgarnych słowach nawiązał do jego matki. Słowa, które wypowiedział, traktowane są w Ameryce Południowej jako wielka zniewaga.

Co ciekawe żaden z sędziów nie zasugerował głównemu wspomnienia o tej sytuacji w pomeczowym protokole, ale incydent znalazł się w nim dzień później. Dlatego też teraz sprawą Messiego zajęła się FIFA. Komisja Dyscyplinarna wszczęła już wobec niego postępowanie, a zawodnikowi grozi zawieszenie. Jeśli udałoby się szybko przeanalizować całą sytuację i podjąć decyzję, 29-latek mógłby nie zagrać już we wtorkowym starciu eliminacji z Boliwią. Niewykluczone jednak, że kara zostanie przeniesiona na kolejne spotkanie z Urugwajem (31 czerwca).

- Jeśli Leo zachował się nieodpowiednio, to powinien zostać ukarany, jak każdy inny piłkarz. Fakt, że jest najlepszym zawodnikiem na świecie nie może mieć znaczenia - powiedział wiceprezes Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej (AFA) Armando Perez.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: