SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Chaos w argentyńskiej kadrze. Leo Messi opłaca ochroniarzy z własnej kieszeni

Chaos w argentyńskiej kadrze. Leo Messi opłaca ochroniarzy z własnej kieszeni

28.03.2017, godz. 16:01
Argentyna - Kolumbia
Argentyna - Kolumbia foto: EAST NEWS

Źle się dzieje w Argentynie. Tamtejsza federacja piłkarska przechodzi głęboki kryzys. Związek nie ma pieniędzy prawie na nic, a reprezentanci kraju muszą dokładać do funkcjonowania drużyny narodowej. Doszło nawet do tego, że sam Leo Messi opłacił pensje firmie ochroniarskiej, która od sześciu miesięcy nie otrzymywała wynagrodzenia za swoją pracę.

Argentyńska Federacja Piłkarska problemy finansowe zgłaszała już w zeszłym roku. Przed turniejem Copa America w Stanach Zjednoczonych związek poprosił piłkarzy o samodzielne opłacenie przelotu i pobytu w USA. AFA zadeklarowała, że odda reprezentantom wszelkie należności, ale ci wciąż czekają na pieniądze.

Co więcej, federacji nie stać nawet na wynajmowanie agencji ochroniarskiej, która zadba o porządek i bezpieczeństwo podczas zgrupowań kadry. Firma pełniąca te obowiązki nie otrzymała wynagrodzenia od pół roku. Sprawę postanowił załatwić Leo Messi. Piłkarz Barcelony zapłacił grupie ochroniarzy sześć pensji, nadrabiając tym samym zaległości AFA.

O  problemach Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej na bieżąco informuje dziennikarz Roy Nemer. Kto wie, czy słabsza dyspozycja „Albicelesetes” w eliminacjach do mundialu 2018, nie ma związku z chaosem, panującym w piłkarskim związku.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: