SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Czarnogóra - Polska: Arkadiusz Milik w pełni gotowy do gry: 90 minut jeszcze nie grałem

Czarnogóra - Polska: Arkadiusz Milik w pełni gotowy do gry: 90 minut jeszcze nie grałem

25.03.2017, godz. 11:17
Milik uniesie ten ciężar
Arkadiusz Milik foto: Super Express

Arkadiusz Milik jest gotowy i może zagrać przeciwko Czarnogórze. To oficjalny komunikat sztabu trenerskiej polskiej reprezentacji. Adam Nawałka ma jednak nad czym myśleć, bo sam piłkarz tłumaczy dziennikarzom, że choć czuje się dobrze, do tej pory pełnego spotkania nie rozegrał. Zagra w niedzielę?

- Jesteśmy gotowy na twardą walkę. Musimy się skoncentrować tylko na sobie. Jestem gotowy do gry, ale decyzja zależy od trenera - to stanowisko samego piłkarza. Milik od powrotu po kontuzji rozegrał w barwach Napoli ledwie trzy godziny. Cztery mecze w Serie A, starcie z Realem Madryt w Lidze Mistrzów i jedno w Pucharze Włoch przeciwko Juventusowi Turyn. Niewiele, a dorzućmy do tego, że Polak w żadnych z tych spotkań nie wpisał się na listę strzelców i w porównaniu z pozostającym w gazie Łukaszem Teodorczykiem, bilans snajpera Napoli nie rzuca na kolana.

- Mogę wejść na 15 minut, mogę na 30 minut, mogę pozostać na ławce rezerwowych. Jestem szczęśliwy, że w ogóle jestem w kadrze - dodał Milik.

Nawałkę czeka więc długa noc pełna wątpliwości. Teodorczyk czy Milik? A może zmiana ustawienia i wzmocnienie środka pola? Trio Mączyński-Linetty-Zieliński w starciu z bałkańskimi piłkarzami mogłoby dać sporo spokoju w środkowej strefie. Tyle że wobec nieobecności Grzegorza Krychowiaka, akurat w centralnej części chaos może być spory. Powtórzmy: to będzie długa noc selekcjonera.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: