SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Czarnogóra - Polska: Nasi rywale pewni siebie

Czarnogóra - Polska: Nasi rywale pewni siebie

21.03.2017, godz. 17:57
Mirko Vucinić, Jakub Wawrzyniak, Czarnogóra - Polska
foto: EAST NEWS

W niedzielę reprezentacja Polski zagra o punkty z Czarnogórą. Będzie to mecz dwóch najlepszych drużyn grupy E. Nasi przeciwnicy podkreślają, że duże znaczenie będzie miał atut własnego boiska i charyzmatycznej publiczności. Czarnogórcy doceniają klasę Polaków, ale są pewni swego i zapowiadają, że w niedzielny wieczór liczyć się dla nich będzie tylko zwycięstwo.

 

Poprzednie rywalizacje Polski z Czarnogórą pokazują, że czeka nas zacięty bój. Do tej pory żadnej z ekip nie udało się wygrać. W Czarnogórze padł remis 2:2, w Polsce było 1:1. Wyjazdowe spotkanie biało – czerwonych było bardzo wymagające. Tamtejsza publiczność nie należy do najprzyjemniejszych, a i zawodnicy nie stronią od prowokacji. Do tego są bardzo pewni siebie i wierzą, że w starciu z Polską mogą bez problemu zwyciężyć:

- Gramy przed własną publicznością, a ona zawsze jest naszym dwunastym zawodnikiem. Ich doping sprawia, że jesteśmy w stanie dać z siebie nie sto, a dwieście procent – powiedział Nikola Vukcević, piłkarz SC Braga.

Nawet problemy z zestawieniem formacji obronnej nie zrażają piłkarzy Czarnogóry. Selekcjoner  naszych rywali, Ljubisa Tumbaković, nie będzie mógł skorzystać z Żarko Tomasevicia, Marko Bakicia oraz Marko Basy. Mimo to Nikola Vukcević pewny jest końcowego sukcesu w starciu z Polską: - Gdy zakładamy reprezentacyjne koszulki, to nie ma dla nas różnicy, czy gramy z Francją, czy z Liechtensteinem – wyznał czarnogórski piłkarz. – Nic nie dodaje tylu sił i nic tak nie mobilizuje, jak mecze kadry – zapewnił Vukcević.

Mecz Czarnogóra – Polska odbędzie się 26 marca (niedziela) o godzinie 20:45.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: